Naposledy se totiž z tříbodové výhry radovali 22. listopadu proti pražské Kobře (7:2).

Tentokrát si zato pořádně spravili chuť a kutnohorské Sršně ve středu večer přejeli 7:0. V tabulce II. ligy se navíc na druhé příčce odtrhli od svých pronásledovatelů. Na třetí Benešov, na jehož ledě se představí už v sobotu (17), mají nyní sedmibodový náskok.

Výsledek sice hovoří jasnou řečí, ale při pohledu na poměr počtu střel 33:26, už to tak jednoznačné není.

„Musíme ještě hodně zapracovat na efektivitě koncovky. Vzhledem k naší herní převaze jsme měli soupeřovu branku ohrožovat rozhodně častěji. V klíčových utkáních blížícího se play off by nás pak nízká produktivita střelby mohla mrzet,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Pozitivním zjištěním však je, že na konečném vítězství se takřka rovnoměrně podílely všechny formace, přičemž diváci aplaudovali především snaze čtvrté juniorské řady, kterou trenéři nasadili do hry v polovině zápasu.

„Premiérový gól v soutěži mužů zaznamenal teprve šestnáctiletý dorostenec Filip Tomšík, další zásah pak přidal juniorský forvard Ivo Novák,“ zmínil Dvořák.

Postavení Vajgaru v tabulce a jeho dosavadním výsledkům ovšem neodpovídá divácká kulisa, která se ani tentokrát nepřehoupla přes pět stovek osob.

„Mrzí mě to, ale lidi zřejmě vyčkávají až na zajímavější duely ve vyřazovací části sezony. Přesto se domnívám, že by svou přízeň mužstvu zvýšenou návštěvností mohli vyjádřit už nyní,“ poznamenal šéf klubu.