Hokejisté po porážce v Pelhřimově v neděli na domácím ledě přivítají poslední Chotěboř.

Potvrdilo to i středeční utkání v Pelhřimově, v němž Vajgar prohrál 4:5.

Po 14. kole II. ligy tak Jihočeši zůstávají na předposlední deváté příčce skupiny Střed a toto nelichotivé postavení se pokusí vylepšit v neděli, kdy na jindřichohradeckém zimním stadionu přivítají poslední celek soutěže Chotěboř (18 hodin).

Hlavní příčinou porážky na Vysočině byla mizerná produktivita Vajgaru, který sice soupeře přestřílel, ale proměnit nedokázal třeba ani řadu nájezdů dvou na jednoho.

„Domácí jsme předčili střelecky i herně, byli jsme více na puku, dostávali jsme se do přečíslení, ale naše koncovka byla odstrašující, což platí bez výjimky o celém mužstvu,“ připustil výkonný ředitel jindřichohradeckého klubu František Dvořák.

Podle jeho soudu byl Pelhřimov rozhodně soupeřem k poražení, a o to víc zbytečná ztráta bodů mrzí.

„Tímto způsobem se ze spodní části tabulky nevyhrabeme. Domácí hokejisty sice zdobila bojovnost, ale třeba Nymburk, který jsme naposledy porazili, byl rozhodně kvalitnější. Zásluhou naší střelecké nemohoucnosti jsme tak z gólmana Kaiseršota udělali reprezentanta. Bohužel se opakuje situace třeba z Kolína či Žďáru nad Sázavou, kde jsme se předvedli v podobném duchu a zcela zbytečně přišly o body,“ poznamenal Dvořák.

I proto v dalším kole stojí před hokejisty Vajgaru jednoznačný úkol zvítězit. Jejich soupeřem bude nováček z Chotěboře, který s hubeným šestibodovým ziskem uzavírá pořadí soutěže. A motivací navíc je i fakt, že jednu ze dvou výher dosáhl v první čtvrtině základní části právě v souboji s jindřichohradeckým celkem (6:4).

„Máme jim co vracet, to je pravda. Do zápasu je třeba jít s pokorou a neohlížet se na postavení soupeře v tabulce, Jakékoliv podcenění by se nám mohlo vymstít. Doufám, že naši hráči předvedou ofenzivní manévry a napraví si dojem z posledního nepovedeného střetnutí. Divákům je třeba nabídnout kvalitní podívanou,“ dodal.

II. liga: Pelhřimov – J. Hradec 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Branky: 14. Kubát (Roháčik, Havel), 26. Plachý (Hrbatý, Tecl), 30. Plachý (Tecl), 51. Lazorišák (Hrbatý), 54. Plachý (Tecl) – 15. Milotinský (Hájek), 22. Milotinský (Hájek), 48. Bula (Mar. Dvořák), 58. Tupý (Skokan).

Rozhodčí: Čech – Klouda, Křivohlavý.

Vyloučení: 8:9, navíc Bula (JH) 10 min. OT . Přesilovky: 2:2.

Poměr střel: 22:30. Diváci: 472.

Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, Zíb, Tupý, Mich. Dvořák, Heršálek – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Hájek, Milotinský, Skokan – J. Mazanec, Gromov, Hofmeister – od 21. Mašanov, od 41. Dolina.