Ztráta je o to nepříjemnější, neboť nyní Vajgar čeká série tří těžkých utkání v Hodoníně, doma s Kolínem a v Nymburku.

Jihočeši, kteří se v tabulce propadli s pěti body na osmou příčku a mají jen o jeden víc než poslední Chotěboř, představili novou posilu v podobě zkušeného forvarda Petra Šachla, ale další dvě opory limitoval zdravotní stav.

„Velký bojovník Jarda Kocar nastoupil se zraněným kolenem a po dvou třetinách musel odstoupit, Aleš Skokan byl zase výrazně limitovaný zánětem zubu. Navíc jsme postrádali i útočníka Martina Maříka," zmínil výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Ani to však podle jeho slov nemůže být omluvou pro výkon mužstva, který měl daleko do obvyklého standardu.
„Stává se pomalu pravidlem, že inkasujeme v prvních minutách jednotlivých třetin a zápas se Žďárem nebyl výjimkou. Tohle samozřejmě padá na vrub nesoustředěnosti a mužstvo i trenér na tom musí bezodkladně zapracovat," zdůraznil.

Jindřichohradecký celek však postrádá i více důrazu jak v ofenzivě, tak v obranné činnosti.
„Některé akce přímo volají po gólu, ale nedokážeme je dotáhnout až do konce. V defenzivních řadách nás trochu tlačí bota, to víme, ale i další týmy mají v sestavě hodně mladíků a také se s tím musí vypořádat," reagoval Dvořák.

Novic v sestavě Šachl se uvedl gólem a asistencí a jeho vystoupení bylo rozhodně příslibem. Ale zůstal osamocen.
„Pokud budou i ostatní klíčoví hráči v pořádku, jeho přítomnost na ledě se projeví ještě intenzivněji. Rozhodně však ukázal své přednosti," chválí odchovance klubu.

Ve středu se hokejisté Vajgaru vydají do Hodonína, s nímž v uplynulé sezoně neměli právě lichotivou bilanci a uspěli pouze v jediném z osmi duelů základní části a play off.
„Soupeř má trochu jiné mužstvo, hodně sází na mladíky, kterým nechybí bojovnost a nadšení. Ale podává také nevyrovnané výkony, což dokumentuje i jeho sobotní porážka v Pelhřimově. Základem bude kvalitní a zodpovědná obranná činnost celého týmu, od ní se bude odvíjet vše další," dodal Dvořák.

J. HRADEC – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Branky: 47. Šachl (Procházka, Štěpán), 55. Mazanec (Šachl), 55. Dvořák (Záhora, Chmel) – 2. Kotlík (Man), 21. Střecha (Vítek), 35. Hron (Ježek), 56. Dítě (Hron, Pleva).
Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, J. Mertl.
Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1.
Poměr střel: 24:31. Diváci: 525.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, Maryška, Tupý, Tržil, Popelka, od 21. Štěpán – Kocar (41. Gurka), Kupec, Dvořák – Mazanec, Šachl, Skokan – Horváth, Záhora, Tomšík (od 41. Turek).
Další výsledky 4. kola:
Technika Brno – Chotěboř 7:1, Pelhřimov – Hodonín 4:3, Moravské Budějovice – Nymburk 2:3, Kolín – Břeclav 7:5.