Jindřichohradečtí hokejisté se doma poprvé představí v pátek proti Pelhřimovu (od 18:00)

„Výsledek hovoří výmluvně, rozhodně se není čím chlubit. Ale je třeba také podotknout, že zatímco domácí nastoupili v nejsilnějším možném složení, my nasadili pouze sedm hráčů z loňského kádru a příležitost dostala řada nových tváří. Z deseti inkasovaných gólů jsme si čtyři dali vlastně sami, další dva pak šly na vrub mladíků. K tomu navíc pro zranění nedohráli Mikš s Dolinou,“ vrací se ještě k nepovedenému vystoupení výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Už dnes si však jindřichohradecký celek může zvednout sebevědomí na stadionu nováčka soutěže v Chotěboři, s nímž letos bude soupeřit i o mistrovské body, neboť oba týmy byly nalosovány do druholigové skupiny Střed. „Tohoto soupeře jsme si vybrali cíleně, neboť o něm zatím moc nevíme a chceme také poznat prostředí, abychom při soutěžních zápasech nebyli tamními podmínkami zaskočeni. Příležitost znovu dostanou především noví adepti,“ vysvětlil.

HC Chotěboř se do druholigové společnosti dostala poté, co ji převedlo licenci béčko Kadaně, jenž uspělo v kvalifikačním turnaji vítězů regionálních přeborů.

V Jindřichově Hradci půjdou příznivci na hokej poprvé v pátek, kdy Vajgar přivítá Pelhřimov (18 hodin). „To už bychom rádi složili tým z nejlepších hráčů, které máme v současné době k dispozici a soupeři budeme pochopitelně chtít oplatit nepříjemnou porážku. Navíc není vyloučený start dalších zajímavých jmen,“ tvrdí Dvořák.

Kádr se krystalizuje
Co se týče aktuálního složení kádru, počítá Vajgar se třemi novici, o nichž jsme už informovali. Jedná se o píseckého forvarda Tomáše Květoně, dalšího útočníka Martina Maříka, který hrál v Táboře i Pelhřimově, ale je kmenovým hráčem pražské Hvězdy, a táborského obránce Luboše Heršálka. Do mužstva se po půlroční pauze zaviněné zraněním vrátil i Jakub Dolina, ale vyhlášený smolař si hned v úvodním duelu zlomil nos.

Gólman Tomáš Kubeš má za sebou úspěšnou premiéru v dresu prvoligové Třebíče. Na ledě Jihlavy odchytal půlku zápasu a inkasoval pouze jediný gól, navíc se blýskl při samostatných nájezdech. Jeho mise na Vysočině v přípravném období tak bude pokračovat.

Brzy by měl z Ruska přiletět i obránce Vasilij Vinogradov, jenž bude usilovat o místo v sestavě extraligového českobudějovického HC Mountfield a v J. Hradci by měl působit na střídavý start.

Vyloučen není ani příchod zkušeného útočníka Pasi Nielikäinena, který Vajgaru úspěšně pomáhal v závěru uplynulé sezony a svým důrazným herním pojetím v play off si rychle získal přízeň publika. Fin si během posledních dnů zkoušel vybojovat angažmá v kádru Třince, což se mu nepovedlo, takže v jeho případě je vše otevřené.

„Kádr se postupně krystalizuje, o jeho složení pro start druhé ligy bychom chtěli mít jasno po domácím zápase s Benešovem, jenž je na programu v pátek 3. září. Další případné úpravy by pak přišly na řadu až podle vývoje soutěže na přelomu roku,“ podotkl Dvořák.