Se Středočechy se v letošní sezoně střetli už dvakrát a pokaždé se radovali ze zisku tří bodů. Doma je porazili 2:1, venku 4:2. A tuto úspěšnou bilanci by neradi porušili.

„Je to tradiční soupeř, proti kterému se nám v poslední době výsledkově velmi daří. Ovšem každá série jednou končí, takže i proto si musíme dát dobrý pozor. Nymburk je navíc nevyzpytatelný protivník, který dokáže překvapit v pozitivním i negativním slova smyslu,“ varuje před přílišným optimismem výkonný ředitel jindřichohradeckého klubu František Dvořák.
Střetnutí bude navíc první ostrou prověrkou po vánočních svátcích, což je podle zkušeného funkcionáře vždy trochu ošidné.

„Není zcela jasné, co s hráči dlouhá pauza a užívání světských radovánek udělaly. Nejsme profesionální klub, takže těžko můžeme hokejistům v době volna něco nařizovat, přesto doufám, že si udrželi standardní výkonnost,“ míní.

Závěr uplynulého roku se však Vajgaru vůbec nepovedl, neboť těsně před Vánocemi utrpěl v jihočeském derby na ledě vedoucího Písku potupný debakl 3:11.

„Nechtěl bych se v tom už příliš pitvat, každopádně se ale jedná o nedůstojný výsledek a ostudnou porážku. Zápas příliš nevyšel gólmanům a s narůstajícím počtem gólů v naší síti podvědomě klesalo i nasazení hráčů. Ale nelze všechno svádět jen na brankáře, protože jsme doplatili i na střeleckou impotenci. Zatímco Písek své šance proměňoval, my tutovky zahazovali. A nebylo jich málo,“ vrací se ještě ke zmiňovanému duelu.

V jakém složení se Vajgar zítra vydá do Nymburka není v současné době zcela zřejmé. Po svalovém zranění se sice do tréninku vrací gólmanská jednička Kubeš, zda však bude už v takové kondici, aby nastoupil, nikdo v této chvíli nezaručí. Přes svátky navíc s virózou ulehl i Melišík, takže jediným zdravým strážcem svatyně je českobudějovický junior Hnízdil.

Určité komplikace vyvstaly i s uvolňováním pendlů z prvoligového Tábora, odkud mají do Vajgaru vyřízený střídavý start či hostování obránci Kanov se Zíbem a forvardi Matušík s Voříškem.

„Tábor je v poslední době začal zase více zařazovat do sestavy, ale doufám, že aspoň jednoho obránce a útočníka budeme mít k dispozici. V Nymburku čekám otevřený zápas a naší snahou bude uhrát co nejlepší výsledek,“ podotkl Dvořák.

Sérii pěti zápasů venku pak jindřichohradecký druholigový tým, který na druhý Benešov ztrácí dva body, ukončí v sobotu ve 28. kole na kluzišti pražské Kobry a domácím příznivcům se poprvé po pěti týdnech představí ve středu 13. ledna v souboji s Kolínem.