Po porážce ve Žďáru nad Sázavou hokejisté v neděli doma přivítají Nymburk (18)

Po sérii tří domácích vítězných utkání odjel do Žďáru nad Sázavou s cílem získat další body, ale nakonec Jihočechům po porážce 5:7 zůstaly pouze oči pro pláč.

Když jindřichohradecký celek na začátku druhé části zvyšoval na 3:1, vypadalo to s jeho ambicemi hodně nadějně. Ovšem Žďár dokázal během dvou minut srovnat a na další gól Skokana ve 29. minutě domácí znovu odpověděli, takže před poslední třetinou odcházela obě mužstva do kabin za vyrovnaného stavu 4:4.

„Na začátku závěrečného dějství domácí strhli vedení na svou stranu a nám se povedlo vyrovnat až v čase 59:08 při hře bez brankáře. Následovala však taktická chyba a zbytečné zakázané uvolnění, hra se vrátila před Kubeše a Žďár po dvaceti sekundách vstřelil šestý gól. Výhru pak soupeř pečetil dvě vteřiny před sirénou do prázdné klece při našem dalším power play,“ přiblížil závěrečné okamžiky výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Podle jeho slov o porážce rozhodla především špatná obranná hra celých pětek a řada individuálních chyb, po nichž si tým z Vysočiny připsal šťastné vítězství.

„Kádru, kterým momentálně disponujeme, by se podobné věci stávat neměly, ale opak byl pravdou. To je trestuhodné,“ nešetřil Dvořák kritikou.
Napravit reputaci si Vajgar, který znovu klesl na předposlední příčku, může už v neděli, kdy na domácím ledě ve 13. kole přivítá Nymburk (18 hodin).

„Musíme se vrátit zpátky na pevnou zem, jít zápas od zápasu a hrát trpělivě. Doma nesmíme zaváhat,“ tvrdí.

Otazník však visí nad startem klíčového obránce Roberta Procházky, jenž po zásahu pukem do kolena dohrál s velkým sebezapřením a teprve v nejbližší době se ukáže, o jak vážné zranění se jedná.

Vedení Vajgaru však chystá další posilu do útoku. V nejbližší době by se v sestavě měl objevit chomutovský Jakub Hofmeister, který ve žlutomodrém dresu s úspěchem působil v závěru loňské i předloňské sezony.

fakta z hokejové II. ligy


ŹĎÁR N. SÁZ. – J. HRADEC

7:5 (1:2, 3:2, 3:1)

Branky: 17. Vránek (Koželuh, Kunstmüller), 23. R. Sobotka (Kunstmüller, Vránek), 25. Dobiáš (Kotlík), 34. Kunstmüller (Vránek), 52. Štěpánek (Kotlík, Heřmanský), 60. Dobiáš (Kotlík), 60. Štěpánek (Bukáček) – 15. Procházka (Mich. Dvořák), 20. Milotinský (Tupý), 21. Mar. Dvořák (Kupec), 29. Skokan (Hájek, D. Mazanec), 60. Mar. Dvořák (Procházka, Milotinský). Vyloučení: 4:4, navíc M. Sobotka (Žď.) 10 min. OT. Přesilovky: 0:2. Poměr střel: 27:26.

Vajgar: Kubeš – Mich. Dvořák, Procházka, D. Mazanec, Tupý, Heršálek, Zíb – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Hájek, Milotinský, Skokan, J. Mazanec, Mašanov, Dolina.