Vajgar přišel o body v závěru

Milevsko – Jihočeské hokejové derby ve II. lize nemělo pro jindřichohradecký Vajgar šťastné rozuzlení.

10.11.2009

Úvodní trefu Vajgaru zaznamenal už v páté minutě zkušený útočník Marek Dvořák (vpravo), jehož se na snímku z tohoto duelu snaží zastavit domácí forvard Jakub Hamerle. Foto: František Panec

Po vyrovnaném průběhu, v němž hosté dvakrát vedli a byli i o něco aktivnější, nakonec o vítězství Milevska rozhodla branka v poslední minutě základní hrací doby…

Zatímco Vajgar oproti minulému nepovedenému zápasu s Pelhřimovem (2:5) udělal jedinou změnu v sestavě, když gólmana Kubeše vystřídal Martin Hnízdil, který v týmu hostuje z českobudějovické extraligové juniorky, jejich soupeř překvapivě doplnil tým o šest nových hráčů a do hry nasadil například táborské pendly Matušíka s Voříškem. Druhý jmenovaný navíc střetnutí de facto rozhodl.

„Začali jsme lépe a už v páté minutě jsme se dostali do vedení, na které Milevsko odpovědělo z přesilovky. Druhá třetina vyzněla v náš prospěch a do poslední části jsme vstupovali s jednobrankovým náskokem,“ líčil průběh výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák. „Jenže v závěrečné třetině jsme vyrobili dvě hrubé individuální chyby, které soupeř nejprve potrestal vyrovnávací trefou a v poslední minutě i vítězným gólem,“ dodal zklamaně.

Jindřichohradecký celek navíc za stavu 2:2 nevyužil více než minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem.

“To byl podle mě rozhodující moment celého zápasu. Domácí branku jsme totiž ohrozit nedokázali a podle staré hokejové pravdy jsme za to v samém závěru pykali. Porážka mrzí o to víc, že jsme vzhledem k průběhu rozhodně nebyli horším mužstvem. Ale naše efektivita vyznívá do ztracena. Asi to bude chtít nějaký razantnější řez,“ podotkl Dvořák.
V tabulce II. ligy tak jindřichohradecký celek zůstal na nelichotivé deváté příčce, i když je nutné dodat, že na druhý Benešov ztrácí pouhé čtyři body.

V neděli Vajgar na domácím stadionu přivítá rivala z Písku (18), který suverénně skupinu Střed vede, ale naposledy doma podlehl v prodloužení Pelhřimovu 3:4.

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.