Vajgar vstoupil do zápasu jako favorit a hned ve druhé minutě dostal Marek Dvořák puk z rohu kluziště od Davida Kupce a domácí vedli – 1:0. Domácí nápor pokračoval, v polovině šesté minuty se Luboš Voříšek krásně natlačil před Vajnera a ranou mezi betony vyhnal píseckou trojku z branky – 2:0. Poté Kocarova rána olízla rameno střídajícího brankáře Tomáše Kalouska. V dalších minutách hráli hosté přesilovku, do jejího konce zbývalo pár vteřin, Marek Dvořák si najel z křídla a švihem pokořil Kalouska – 3:0. Domácí i nadále diktovali tempo hry, gólman Kubeš se moc do hry nezapojoval. Ve 13. minutě David Mazanec ranou ze středního pásma málem nachytal kutnohorského brankáře na švestkách. Hradecký brankář se blýsknul v polovině 16. minuty. Bílek mohl skórovat do prázdné branky, ale proti byla Kubešova lapačka. V závěru třetiny měl šanci Měrka, ale skóre se už v první třetině nezměnilo.

Druhá třetina se nesla v duchu dobývání kutnohorské svatyně. Narozdíl od Vajnera se Kalousek činil a likvidoval nejeden pokus domácích forvardů. Procházka trefil tyčku, Měrka trefil jen Kalouskovu výstroj a Kupcova dorážka neměla potřebnou sílu. Šance měli i hosté, Muras minul a další hostující pokus skončil na kotníku Tomáše Tupého, který se dlouze zvedal z ledu. Již to vypadalo, že druhá třetina nepřinese jedinou branku, na konci předposlední minuty nevěděl pardubický junior Vlček co s pukem jeho projektil skončil v hradecké brance – 3:1.

Ve třetí části domácí dokázali definitivně zlomit kutnohorský odpor. Vajgar sice musel přečkat nesmyslené vyloučení Luboše Heršálka, ale Petr Markulinec uklidnilfanoušky, když zametl puk do branky po akci Dvořáka s Kupcem. Jistotu v podobě páté branky přínesla kombinace Kupcovy formace, kterou ani Playstation neumí - David Kupec 5:1. Zápas se již dohrával a poslední krásnou tečku zaznamenal Marek Dvořák, který obkroužil branku a pohodlně zakončil – 6:1.

Jihočeši se v tabulce posunuli na čtvrtou příčku a na druhou brněnskou Techniku ztrácejí už jen 4 body. Ve středu 4. ledna se J. Hradec představí na ledě vedoucího Hodonína.

J. Hradec – Kutná Hora 6:1 (3:0, 0:1, 3:0). Branky: 2. Dvořák (Kupec, Kocar), 6. Voříšek (Klement, Tupý), 11. Dvořák (Procházka), 46. Markulinec (Dvořák, Kocar), 52. Kupec (Kocar, Dvořák), 60. Dvořák (Heršálek) - 39. Vlček (Kadlec, Pomichálek). Rozhodčí: J. Pražák - J. Mertl, T. Samuel. Vyloučení: 7:6, navíc Hanus (KH) 5 minut + OT do konce utkání. Poměr střel: 52:22. Diváci: 590. Vajgar: Kubeš – D. Mazanec, Heršálek, Procházka, Chmel, Tupý, Klement, od 41. Ištvánik, Hastrman - Měrka, Skokan, Záhora - Kocar, Kupec, Dvořák – J. Mazanec, Voříšek, Markulinec - od 41. Jasanský, Pavlík.