V útočných řadách Jihočechů sice nadále absentoval bojovník Kocar, nicméně k dispozici už měli navrátilce Maříka, Pekárka z Jihlavy a budějovického juniora Přibyla. I proto Vajgar odjížděl na Vysočinu bojovně naladěn a ambicemi bodovat.

V první třetině se jako první trefili domácí, ale sudí Pokorný jejich gól správně neuznal, neboť jej dosáhli evidentním kopnutím puku. Skóre se tak poprvé měnilo v 11. minutě, kdy v oslabení ujel Kupec a samostatný nájezd s přehledem proměnil. Hosté se však neradovali dlouho. Ještě v téže minutě jejich soupeř využil přesilovku a začínalo se znovu.

V prostřední části poslal hosty podruhé do vedení Zvoník, ale pak se čtyřikrát v řadě trefili hokejisté žďárských Plamenů a ve 49. minutě tak svítilo na časomíře skóre 5:2.

Ke cti hráčů Vajgaru slouží fakt, že ani v této fázi nepřestali bojovat a dalšími dvěma zásahy Kupce, který si tak připsal hattrick, snížili na rozdíl jediné trefy.

Drama gradovalo v samém závěru. Minutu a půl před koncem nahodil obránce Procházka kotouč ve středním pásmu směrem na žďárskou svatyni a domácí borci si jej srazili do vlastní sítě. Sudí Pokorný však k údivu Jihočechů gól neuznal s odůvodněním, že se nerozsvítilo brankové světlo… Definitivní rozuzlení přišlo 14 vteřin před koncem, kdy hosté hráli power play a inkasovali do opuštěné klece.

„Minimálně bod jsme si zasloužili. Hráčům toho tentokrát nelze příliš vytknout, snažili se a poctivě bojovali, snad jen některé individuální chyby mladíků byly kaňkou na jinak dobrém výkonu. Odjížděli jsme však s pocitem křivdy z nespravedlivého verdiktu. Ale pokud náš tým dokáže podobný výkon zopakovat v i v dalších zápasech, věřím, že ještě dokážeme do bojů o postup do play off promluvit," podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

V sobotu se na jihu představí vedoucí Hodonín (18).

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – J. HRADEC 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
Branky: 11. Kotlík (Smejkal), 32. Ježek (Kaňka, Pleva), 35. Březina (Dítě), 40. Staněk (Kaňka), 49. Ježek (Plachý, Kaňka), 60. Smejkal (Kunstmüller) – 11. Kupec (Tržil), 24. Zvoník (Matějka), 51. Kupec (Procházka), 54. Kupec.
Rozhodčí: Pokorný – Samuel, Polák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 34:29. Diváci: 911.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, Tupý, Tržil, Ištvánik, Kohút, od 41. Popelka – Mazanec, Kupec, Dvořák – Voříšek, Přibyl, Mařík – Zvoník, Matějka, Pekárek – Jasanský, Sekera, Javůrek.