Dvě minuty v úvodu Kolín hostům nepůjčil puk, ale pak se nestačil divit. Jakmile se v poklidu hrající Jihočeši dostali ke kotouči před kolínskou brankou, měnilo se skóre. Domácí Martin Černý špatně rozehrál, hostující David Jaša našel Josefa Bureše, jenž otevřel účet utkání – 1:0.

V pohodě potom Vajgar přežil dvě oslabení, kdy se na trestné lavici vystřídali za fauly vysokou holí David Košťál a Zdeněk Hrouda. Početní nevýhody přinesly jediný nebezpečný závar před jindřichohradeckým brankářem Michaelem Formánkem, ale ten ani zasahovat nemusel, neboť ošemetnost vyřešili beci svojí obětavostí.

Jak naložit s přesilovkou si ovšem věděli hosté. Hrouda potrestal hákování pětačtyřicetiletého Jiřího Kadlece – 2:0. Před koncem první třetiny hrál Vajgar podruhé v početní přesile a byl blízko třetí brance. Kolínský gólman Vladislav Koutský ale velkou šanci Dominika Šalamouna vyřešil.

Po prvních dvaceti minutách Hradec zaslouženě vedl, avšak byla před ním druhá třetina, v níž mívá problémy. Také ji začal pod tlakem, Formánek se musel činit. Hlavně možnost Tomáše Pipka patřila do kategorie vyložených. V dalších příležitostech se objevili Lukáš Skokan, Černý. Chvilkami byla převaha drtivá, Formánek byl pod salvou ran, avšak na pilíř hostů se kotouče buďto lepily, nebo se odrážely do bezpečí. Obávanou prostřední část tak Vajgar přečkal bez úhony, přičemž v útoku také nelenil. Při sólovém brejku Hroudy měl Kolín štěstí, že Koutský neinkasoval potřetí.

Na začátku třetí dvacetiminutovky si jihočeský celek zahrál 23 sekund přesilovku pět na tři, ovšem nic v ní nevykoumal a klasickou převahu pak ukončil faul Denise Heldáka, takže se hrálo 4 na 4. Následně dostali zdvojnásobenou výhodu také Kozlové, trvala 41 vteřin a dopadla stejně jako ta jindřichohradecká. Šance Kolína přišly až ve hře pěti proti čtyřem. Do obou se dostal Ondřej Panna, přičemž při té druhé sebral Formánkovi nulu hodně náhodně – 2:1.

Do šedesáté minuty v té době chybělo ještě hodně času, o němž hosté věděli, že bude těžké jednobrankový náskok uhájit. Nakonec zbývalo již jen 70 sekund na to, aby se dílo podařilo, ale favorit se přeci jen vyrovnání dočkal. Gól Panny na 2:2 v další přesilovce ovšem Kozlům nepřinesl nic jiného než prodloužení.

V nastavených pěti minutách se hrálo tři na tři a Kolín si v nich „užíval" spílání a hvízdot diváků, kterým se nelíbilo, že se hra odvíjí pouze před brankou Koutského, jenž v prodloužení chytil hostům tři jisté góly. Jeho zásluhou se zápas dostal až do fáze samostatných nájezdů. Ty se musely na řádnou chvíli odložit, jelikož při úpravě plochy přimrzla na modré čáře rolba. Střelba penalt dopadla výborně pro Kozly, kteří proměnili všechny. Za hosty se pouze v první sérii prosadil Šalamoun.

„Náš tým podal solidní výkon, mužstvo musím pochválit. Kolín nastoupil v plné sestavě a utkání nepodcenil, přesto s námi měl problémy. Domácím se bohužel těsně před koncem povedlo šťastně vyrovnat. V prodloužení měly šance oba týmy, nájezdy už jsou však loterie," uvedl technický ředitel Vajgaru František Dvořák.

Kolín – J. Hradec 3:2 SN (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0 – 3:1)
Branky a asistence: 49. Panna (Malý), 59. Panna (Pipek, Havelka), 65. Panna (SN) – 3. Bureš (Jaša), 12. Hrouda (Jaša, Šalamoun).
Vyloučení: 5:9.Využití: 2:1.Rozhodčí: Barek – Potůček, Tasch.Diváci: 635.

Vajgar: Formánek – T. Kohút, Bureš, Tržil, Straka, Pípal, Zderadička, Růžek – Šalamoun, Hrouda, Koštál, Jaša, Heldák, D. Kohút, Furch, Červený, Jindra, Bílek.