Na domácím ledě porazili pražskou Kobru 3:2 v prodloužení, přestože je soupeř výrazně přestřílel.

Vajgar se rychle ujal vedení, když se již ve 2. minutě premiérově trefil zkušený Fin Nielikäinen, snaživí hosté však během prostřední části skóre otočili. Vyrovnání pak zařídil osm minut před koncem základní hrací doby pohotově obránce Tupý. V pětiminutovém prodloužení byla sice agilnější Kobra, ale osm sekund před jeho vypršením získal pro své barvy druhý bod agilní Dvořák.

Domácí hokejisté tak sice duel dotáhli do zdárného konce, nicméně jejich výkon vůbec nekorespondoval s posledním vystoupením na vlastním kluzišti v derby proti Písku (3:1), k čemuž do jisté míry mohla přispět i absence několika nemocných a zraněných hráčů.

„Jako už poněkolikáté v této sezoně mužstvo svým výtečným výkonem podržel gólman Kubeš. Malá frekvence naší střelby je už obehranou písničkou a zlepšení této činnosti zůstává hlavním úkolem pro blížící se play off,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Jindřichohradecký tým tentokrát využil dva pendly z vyšších soutěží, ani jeden z nich ovšem střetnutí nedohrál. Českobudějovickému forvardovi Ježkovi v průběhu druhé třetiny praskla brusle, táborský obránce Kanov zase za zákrok na hostujícího Langa vyfasoval pět minut a trest do konce zápasu.

Do konce základní části jindřichohradecký celek odehraje ještě čtyři utkání, v nichž mu k definitivnímu potvrzení druhého místa v tabulce stačí uhrát dva body.

První z nich Vajgar absolvuje už ve středu na ledě aktuálně šestého Kolína (18 hodin).

„Předpokládám, že mužstvo doplní další táborský zadák Zíb, jenž nyní doléčuje zranění. Absentovat však patrně bude útočník Skokan, který by se měl v tom samém termínu zúčastnit slavnostního vyhlášení ankety o nejúspěšnějšího sportovce Jindřichohradecka za uplynulý rok,“ vysvětluje Dvořák.

Podle jeho slov patří kolínští Kozlové k nevyzpytatelným protivníkům, což v poslední době potvrdili třeba vítězstvím v Pelhřimově a nečekanou porážkou doma s Kutnou Horou.

„Naší snahou je získat co nejdříve potřebné dva body, abychom potvrdili druhou příčku v tabulce, což byl i náš letošní záměr, a v klidu se mohli nachystat na vyřazovací fázi soutěže. A hlavně si přejeme, aby se mužstvu ve zbývajícím programu pokud možno vyhýbala zranění,“ uzavírá Dvořák.

J. HRADEC – KOBRA PRAHA 3:2 PP (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)
Branky:
2. Nielikäinen (Tupý), 52. Tupý (Dvořák), 65. Dvořák (Klíma, Kubeš) – 36. Ton (Z. Novák), 39. Regner (Georgiev, Horák).
Rozhodčí: Poskočil – J. Mertl, P. Novák.
Vyloučení: 5:5, navíc Kanov (JH) 5 min. + do konce.
Využití: 0:1.
Diváci: 685.
Střely na branku: 17:42.
Vajgar: Kubeš – Klíma, Tupý, Kanov, Zich, Mikš, od 21. Fiedler – Hájek, Nielikäinen, Skokan – Šulčík, Kupec, Dvořák – Mazanec, Voříšek, Kašpárek – Ježek.