V 15. kole hokejové II. ligy proti sobě los postavil v jihočeském derby dva týmy, jejichž bilance z poslední doby je tristní. Na ledě pětkrát v řadě poraženého Písku totiž nastoupil čtyřikrát za sebou potupený Vajgar. Čekalo se, který tým černou sérii ukončí, což se nakonec povedlo domácím, kteří zvítězili 6:2.

Vajgar začal výborně, po 72 vteřinách vedl gólem Tomáše Bílka, jenž dostal před píseckou brankou hodně prostoru k úspěšnému zakončení. Domácí celek ovšem vývoj nedeprimoval, vynutil si převahu, hrál přesilovky. Druhou z nich zužitkoval Filip Vlček, který nechal Otu Lazorišáka sedět za katrem jen 41 sekund – 1:1.

Další píseckou šanci neproměnil David Pavlíček, jemuž radost zmařil gólman David Pírs. Na druhé straně se hosté v obrovské možnosti ocitli před Lubošem Kadlecem v situaci dva na nikoho, ale totálně ji zazdili.

V úvodu prostředního dějství se vynikajícím způsobem prezentoval Pírs, když čapnul tutovku Josefa Urbance a posléze i samostatné sólo Jana Sýbka. Gólem neskončil ani drzý pokus Dominika Kundráta, jenž se před Kadlece prosmýkl mezi dvěma beky. Ujalo se teprve zakončení Jakuba Šuhaje, kterému pozici k tomu, aby dostal Písek poprvé do vedení, připravil Pavlíček.

Mužstvo od Otavy se ale druhým gólem jakoby nabažilo, což Vajgar využil k vyrovnání. Díky několika píseckým trestům získal převahu, jíž přetavil Jan Jindra ve srovnání na 2:2. Zaslouženou trefu mu báječnou asistencí od zadního mantinelu přichystal Marek Homolka. Pro hosty pak škoda, že nepotrestali několik chyb Písku a ani častá domácí vyloučení, kdy v jedné chvíli měl J. Hradec k lepšímu i 17 vteřin přesilovku pět na tři.

Domácí favorit závěr druhé a úvod třetí dvacetiminutovky přežil bez úhony. To mu dodalo sebevědomí, které proměnili během dvou minut Urbanec a Vlček ve dvoubrankový náskok.

Vzhledem k tomu, že v poslední třetině toho hosté v plném počtu příliš neodehráli, nedokázali se proto do zápasu vrátit a vlastně se jen čekalo, kdy dostanou pátou ránu z milosti. Pírs držel jakousi naději až do předposlední minuty, než poslední jindřichohradecké oslabení ztrestal Pavlíček.

Vajgar zůstává v tabulce na poslední příčce a už v sobotu na svém ledě přivítá Pelhřimov (18 hodin).

PÍSEK – J. HRADEC 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 15. Vlček (Suchan), 28. Šuhaj (Pavlíček), 43. Urbanec (Hřebíček), 45. Vlček (Procházka), 59. Pavlíček (Sýbek, Slavík), 60. Kepka – 2. Bílek (Bureš), 37. Jindra (Homolka).
Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 380.
Vajgar: Pírs – T. Kohút, Tržil, Pípal, Růžek, Straka, Bureš – Beran, Vantuch, Bastl, Pichler, Lazorišák, Bílek, Tejral, Homolka, Jindra, Kundrát.