Vajgar si z ledu Plamenů body nepřivezl už téměř pět let

Žďár nad Sázavou – Stadion Na Bouchalkách ve Žďáru nepatří pro jindřichohradecké hokejisty k těm oblíbeným. Body odtud nevozí, což se potvrdilo i nyní, neboť ve 4. kole II. ligy tam Vajgar prohrál 2:4. Protáhl tím svoji nelichotivou bilanci z ledu Plamenů, kde naposledy bodoval 17. listopadu 2009.

7.10.2014

Gólman hokejistů Vajgaru David Gába.Foto: Lucie Hunalová

Úvodních téměř šest minut se hrálo pouze před brankou domácího celku, ale aktivita vyčíslena nebyla. Naopak na druhé straně první střela Žďáru znamenala domácí vedení. Autor gólu Václav Pilný nejenže dostal Plameny do náskoku, ale taktéž překlopil převahu na stranu celku z Vysočiny.

Tlak domácího mužstva, jenž byl umocněn častými přesilovkami, se dalšího zhodnocení nedočkal. O převaze žďárského týmu hovoří i poměr střel v prvním dějství 12:4.

Hned při vstupu do druhé dvacetiminutovky se na zteč opětovně hnali Jindřichohradečtí. Po pár vteřinách dali gól, ale sudí ho neuznali, protože se jim zdálo, že byl dosažen úmyslným kopnutím puku. Ve 22. minutě ale už neshledali nic závažného na přesném doklepnutí Oty Lazorišáka, který srovnal na 1:1.

O necelé dvě minuty se Vajgar radoval znovu, jenže znovu marně. Tentokrát rozhodčí nebyli přesvědčeni, že se kotouč úplně dostal za brankovou čáru. Šance Jihočechů přibývaly, avšak vedoucí branku nevstřelili ani při dvojnásobné přesilové hře. V závěru druhé třetiny tak přišel trest. Ostřílený Aleš Padělek, někdejší český reprezentant, jenž je velkou posilou Plamenů, u nichž zakotvil po působení v britských Slough Jets, se proháčkoval přes celé kluziště, objel branku gólmana Davida Gáby a sólo zakončil trefou mezi brankářovy betony.

Gól 20 vteřin před druhým odchodem do šatny s Vajgarem nijak nezacloumal, jelikož si v třetí části vypracoval velký tlak. Bohužel vyrovnání se neurodilo ani z možnosti Marka Dvořáka, jenž byl na chvíli sám mezi kruhy. Ujal se ovšem důraz žďárského Martina Plevy, který v 55. minutě v přesilovce puk domlátil za brankovou čáru i s gólmanem Gábou.

Zoufalá snaha Hradce o zvrat přinesla snížení Zdeňka Špergera v power-play, k níž se hosté odhodlali již 150 vteřin před závěrem – 2:3. Při pokračující hře bez brankáře avšak již další pšenka nevykvetla, poněvadž 54 sekund před třetí sirénou domácímu mužstvu zajistil definitivu Michal Kaňka.

„Neodehráli jsme špatný zápas, mohli jsme určitě ve Žďáru bodovat. Rozhodla naše slabá produktivita. Nedá mi, než se znovu vyjádřit k rozhodčím, protože prostě podávají slabé výkony," poznamenal trenér Vajgaru Jaroslav Brabec.

Hokejová II. liga pokračuje pátým kolem už ve středu. Jindřichohradecký celek, který je zatím desátý, v něm na domácím ledě přivítá třináctý Klášterec nad Ohří (18 hodin).

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – J. HRADEC 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a asistence: 6. Pilný (D. Vítek), 40. Padělek (Staněk, Beneš), 55. Pleva (Kaňka), 60. Kaňka – 22. Lazorišák (Zich, Trummer), 59. Šperger (Lazorišák, Trummer).
Vyloučení: 7:7, navíc Kotrla a Šperger (oba JH) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. Rozhodčí: Held – Kouda, Musil. Diváci: 431.
Střely na branku: 28:23.
Vajgar: Gába – Tržil, Zich, Šanda, Jindra, Procházka, Kořínek – Mazanec, Lazorišák, Trummer – Voříšek, Kotrla, Šperger – Kasalý, Brabec, Dvořák – Tomšík, Milotinský.

7.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Děti ze 4. základní školy besedovaly s policejní mluvčí Hanou Millerovou o nebezpečí požívání alkoholu a drog.
4

Děti ze "čtyřky" si zkusily opilecké brýle

Již nejsou mezi námi

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: Bystřičtí se utkali v "Člověče"

Nová Bystřice - Odpoledne plné zábavy zažily děti v Nové Bystřici.