Obhájce krajského titulu od začátku tahal za kratší konec, nestačil bruslařsky ani kombinačně a během první třetiny třikrát inkasoval. V prostřední části se o jediný úspěch hostů postaral Ondřej, jenž poté v přesilovce promarnil další skvělou možnost, kterou mu bravurně zmařil soběslavský brankář Baloun. A jakmile domácí hokejisté v 35. minutě přidali čtvrtou trefu, Hradec rezignoval a v závěrečné dvacetiminutovce jeho hráči jen bezradně přihlíželi exhibici soupeře.

Po deseti kolech tak má Vajgar na svém kontě pouhých pět bodů a jeho ztráta na předposledním místě tabulky se prohlubuje. V dalším utkání jindřichohradecký celek přivítá v neděli 1. prosince na domácím stadionu poslední Božetice, jež dosud nezískaly ani bod.

Spartak Soběslav – Vajgar Jindřichův Hradec 9:1 (3:0, 1:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 5. Žákovský (Hraňo, Slabý), 12. A. Přibyl (Kaisler, O. Pánek), 16. Žákovský, 35. J. Matoušek (Mart. Novák), 43. A. Přibyl (Hubáček, O. Pánek), 48. Hraňo (T. Tržil), 48. Kaisler (Jiří Kubeš, A. Přibyl), 54. Hraňo (Žákovský, Slabý), 55. Jiří Kubeš (Kaisler) – 24. Ondřej.

Rozhodčí: M. Matoušek – Komzák, Karlín. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 212.

J. Hradec: Kubeš (54. Lekeš) – Popelka, Ištvánik, Jon, Šebesta, Janeček, Budín, Dúška – D. Košťál, Pucher st., Ondřej, V. Tržil, Lander, Heřmánek, Kalvas, Havelka, Gurka.

Další výsledky 10. kola:

Radomyšl – Veselí nad Lužnicí 10:5, Humpolec – Český Krumlov 3:2, Milevsko – Pelhřimov 2:5, Božetice – Strakonice 2:5, Vimperk – Hluboká nad Vltavou 1:4.