Vajgar u Jordánu vzdoroval dvě třetiny

Tábor – Jihočeské druholigové derby skončilo vítězstvím táborského favorita, který hokejisty Vajgaru podle očekávání zdolal 6:3. Ale jednoduché to domácí neměli.

25.11.2013

Ilustrační snímek.Foto: Lucie Hunalová

Ačkoliv oba soupeře před utkáním dělilo 17 bodů a postavení na opačných pólech tabulky, Hradec svého soka na začátku dokonale zaskočil a po šesti minutách vedl zásluhou Skokana s Dvořákem 2:0. Kohouti se však z šoku postupně oklepali a do konce první části srovnali skóre.

Vajgar na začátku druhé třetiny zásluhou Mavrojanidise ještě jednou získal náskok, ale tentokrát soupeř zareagoval bleskově, o minutu později vyrovnal a ve 28. minutě se poprvé v utkání dostal do vedení, které už nepustil.

„Vstup nám vyšel nad očekávání a dvě třetiny jsme Táboru byli velmi důstojným partnerem. Za stavu 4:3 jel navíc Mazanec sám na brankáře a kdyby vyrovnal, mohlo to třeba skončit i jinak," zmínil vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

Okleštěná sestava hradeckého celku však postupně ztrácela síly a z toho pramenily chyby v defenzivě. V závěrečné periodě už na ledě jasně dominoval Tábor a dalšími dvěma přesnými zásahy uzavřel účet utkání.

„Hrajeme s tím, co máme k dispozici. V den zápasu jsme se dozvěděli, že nám Budějovice neuvolní gólmana, takže musel nastoupit kladenský Exner a podal výborný výkon. Při marodce zadáků máme k dispozici jen dva kvalitní beky, k tomu hrají vzadu dva útočníci a nastoupit musejí i ti, kteří by za normálních okolností v sestavě nefigurovali. I vzhledem k těmto okolnostem jsme ostudu určitě neudělali," podotkl Josef Kuliš.

Tábor se vítězstvím posunul do čela tabulky a hokejovou euforii podtrhla i rekordní návštěva letošní sezony čítající více než 1500 diváků. Co však lze soupeři především závidět je fakt, že se mu po finančních potížích a pádu z I. ligy až do kraje povedl úspěšný restart, má ustálený kádr svých vlastních hráčů a snaží se pracovat koncepčně. Kéž by si z toho jindřichohradečtí funkcionáři, kteří nad klubem od Jordánu často ohrnovali nos, vzali ponaučení.

V dresu vítězů zářil především útočník Mařík, který si připsal dva góly a stejný počet přihrávek. Tento hráč ještě v minulé sezoně úspěšně hájil barvy hradeckého týmu a vedení Vajgaru jej s lehkým srdcem nechalo odejít… A není sám. Sestava Kohoutů je borci s podobným údělem prošpikována. Jak by se nyní Vajgaru hodili třeba takoví obránci Heršálek s Klímou…

Jindřichohradecké mužstvo má nyní před sebou další velmi těžké utkání, které uzavře první polovinu základní části II. ligy. Už ve středu na svém stadionu totiž přivítá v tabulce druhý Kolín, který se netají ambicemi na postup.

„Asi se tam finančně pohnuly ledy, navíc jsme slyšeli, že část hráčů má profi smlouvy a trénuje dvakrát denně. Ale hrát se dá s každým, jen je zapotřebí k utkání přistoupit s pokorou a každý musí odevzdat maximální výkon. Stále se opakuji, ale u nás je to v současnosti i otázka toho, koho nám uvolní Motor. V poslední době se nám zcela rozpadla obrana, v níž zůstal prakticky pouze Jasečko, což je velká komplikace," konstatoval vedoucí mužstva.

TÁBOR – J. HRADEC 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
11. Mařík (T. Pechánek), 17. Heršálek, 24. Matušík (Seidl, Mařík), 28. Krätzer (Klíma), 48. Seidl (Kanov, Mařík), 55. Mařík – 5. Skokan (Kotrla), 6. Dvořák (Voříšek, Kocar), 23. Mavrojanidis (Mazanec).
Rozhodčí: D. Pražák – M. Dančišin, J. Mertl. Diváci: 1542.
Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0.
V oslabení: 2:0.

Tábor: Panec – Havran, Černý, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Liška, Klíma – R. Pechánek, Pospíchal, Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, Matušík, Seidl, Kolomý, Mařík, Drda, T. Pechánek.

Vajgar: Exner – Tržil, Jasečko, Pekárek, Štěpán, Maryška, Popelka – Kocar, Voříšek, Dvořák – Kotrla, Kasalý, Skokan – Mazanec, Mavrojanidis, Turek – od 41. Tomšík.

25.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
Pořádková jednotka jihočeské policie cvičila ve čtvrtek v noci pátrací akci. Policisté si zkoušeli využití nové technologie p-Track.
27

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Odvolit je možné i v posteli

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Prachaticko - Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Třeboň - Lodhéřovská malotřídka se již popáté zapojila do dobrovolnického projektu 72 hodin.

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.