Nejprve v očekávaném jihočeském derby doma udolali vedoucí Písek 5:3 a posléze znemožnili Žďár nad Sázavou na jeho ledě 11:1.
K raketovému posunu z osmé na třetí příčku jim pomohlo i vyloučení Milevska ze soutěže (informovali jsme včera), neboť s ním oba zápasy prohráli shodně 2:3, takže při přepočtu tabulky na tom jako jedni z mála vydělali.

Písek

Písecký rival přijel k Vajgaru v roli suverénního vládce skupiny Střed, i když je pravdou, že v posledních kolech výsledkově příliš neoslňoval, což nakonec potvrdil i zápas na jindřichohradeckém zimním stadionu.

„Do utkání jsme vstoupili lépe a na konci první třetiny jsme si vypracovali dvoubrankový náskok. Prostřední část hry nám však příliš nevyšla, protože jsme prohospodařili několik slibných šancí. Soupeř toho využil k vyrovnání a začínalo se vlastně znovu,“ poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák. „Ale v závěrečném dějství naši hráči projevili více vůle po úspěchu v derby než soupeř a zaslouženě zápas dotáhli do vítězného konce.“

Premiéru v dresu Vajgaru si odbyl obránce Petr Zíb, který přišel na hostování z Tábora, a naznačil, že by měl být pro mužstvo vítanou posilou.

Žďár nad Sázavou

Se soupeřem z Vysočiny se Jihočeši letos utkali už potřetí a opět zvítězili. Tentokrát si ovšem ve Žďáru nad Sázavou počínali jako švédští nájezdníci za Třicetileté války, protože dokonale vyplenili tamní zimní stadion a domácí tým zdecimovali jedenácti góly.

„Je fakt, že protivníka tentokrát nepodrželi brankáři, ale tím vůbec nechci náš výkon snižovat. Z našeho manšaftu totiž čišela pohoda už po cestě. Od první třetiny jsme produkovali krásný kombinační hokej a soupeř na nás marně hledal účinnou protizbraň. Každé vítězství venku, a obzvlášť takhle vysoké, je velmi důležité i pro zdravé sebevědomí hráčů,“ podotkl Dvořák.

Pěti kanadskými body se blýskl útočník Roman Šulčík, ale zdatně mu v tomto ohledu sekundovala i řada jeho spoluhráčů.

V dalším utkání II. ligy se jindřichohradečtí hokejisté představí v neděli na domácím stadionu, kde proti nim zkříží hole pražská Kobra (18 hodin).

„Je to nepříjemný soupeř, který na nás navíc umí zahrát. O tom jsme se přesvědčili už v prvním vzájemném měření sil, v němž jsme v Praze prohráli 3:4, takže si budeme muset dát velký pozor. Ale pokud se nám podaří zvítězit, věřím, že se tím definitivně usadíme na předních příčkách druholigové tabulky, kam Vajgar rozhodně patří,“ prohlásil odhodlaně jindřichohradecký funkcionář.

FAKTA O ZÁPASECH:

J. HRADEC – PÍSEK 5:3 (3:1, 0:2, 2:0)
Branky:
4. R. Šulčík (Z. Procházka, Kupec), 19. Tupý (Chmel), 20. R. Šulčík (Kupec, Dvořák), 49. Bula (I. Novák), 60. Mazanec – 10. Bláha (Hovora), 27. Bláha (Hájek), 34. D. Mazanec (V. Novák, Míka).
Vyloučení: 7:7.
Využití: 2:0.
V oslabení: 1:1. Diváci: 585.
Střely na branku: 24:34.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – J. HRADEC 1:11 (0:3, 0:7, 1:1)
Branky:
45. Vránek (Hron) – 4. Kupec (Šulčík, Dvořák), 5. Klíma (Bula, Novák), 19. Skokan (Zíb, Kašpárek), 25. Tupý (Kašpárek, Skokan), 30. Šulčík (Kupec), 31. Novák (Toporin), 32. Dvořák (Kupec, Šulčík), 34. Šulčík (Chmel, Kupec), 37. Dvořák (Šulčík), 51. Tupý (Zíb, Kašpárek).
Vyloučení: 11:7.
Využití: 0:6.
V oslabení: 0:2.
Diváci: 690.
Střely na branku: 18:42.