Hodonín – Hokejisté jindřichohradeckého Vajgaru ve středu večer cestovali k dalšímu duelu II. ligy na horký hodonínský led. Po výtečném začátku vedli nad Drtiči ve 24. minutě už 4:0, ale nakonec padli v prodloužení 5:4 a možná ještě teď nevěřícně kroutí hlavami, jak k tomu došlo.


„Začali jsme s chutí a velice aktivně, podobně jako naposledy doma se Žďárem nad Sázavou. Rychle jsme vedli po gólech Ištvánika a Záhory 2:0. Ve 13. přidal Kupec po nádherné souhře s Dvořákem třetí trefu a první třetinu jsme jasně ovládli,“ kontaktoval trenér Vajgaru Václav Kmoníček.

Ani první polovina prostřední části ještě nenasvědčovala tomu, že se schyluje k velkému obratu. Naopak, ve 24. minutě Procházka navýšil skóre na 0:4 a zaplněný stadion jen překvapeně zíral, jací plejeři to z jihu Čech přijeli vyučovat hokej.
„Jenže přesně v polovině duelu soupeř snížil a od té chvíle byl jako pokropený živou vodou. My už v té době hráli bez zraněného obránce Tupého, který má zřejmě natržený sval na noze, ale do konce této části jsme neinkasovali, přestože nás sudí začal podezřele často posílat do oslabení,“ popisuje kouč.
Třetí třetina pak kromě převahy Hodonína už probíhala plně v režii muže v černobíle pruhovaném dresu.


„Říkám to nerad, ale pod naší porážku se svým jednostranným metrem výrazně podepsal. Tuto část jsme odehráli prakticky celou ve čtyřech a místy dokonce ve třech, což nám vzalo spoustu sil. To už jsme byli i bez dalšího beka Procházky, jenž po nešťastném zásahu pukem utrpěl nepříjemnou zlomeninu lícní kosti. A k tomu navíc Chmel vyfasoval desetiminutový trest, takže jsme měli nějaký čas k dispozici jen tři obránce,“ uvedl.


Domácí toho dokonale využili, do konce normální hrací doby vyrovnali a po taktické chybě Vajgaru při vhazování nakonec v prodloužení rozhodli o svém vítězství.
„Ve třetí části za stavu 3:4 jel sám na gólmana Milotinský a v závěru pak i Kupec, ale nedali, což je škoda, z toho by se už Hodonín asi neprobral,“ lituje zmařených šancí.

HODONÍN – J. HRADEC
5:4 PP (0:3, 1:1, 3:0 – 1:0)
Branky: 30. Špok (Korotvička, Barták), 44. Jurásek (Salajka), 51. Jurásek (Kocák, Peš), 54. Peš (Komárek), 63. Korotvička (Peš) – 3. Ištvánik (Měrka, Härkönen), 8. Záhora (Milotinský), 13. Kupec (Dvořák), 24. Procházka (Dvořák).
Rozhodčí: Škach – Goňa, Smilek.
Vyloučení: 7:11, navíc Pokorný, Špok (oba Hod.) a Chmel (JH) 10 min. OT. Využití: 1:0. Poměr střel: 49:23. Diváci: 1241.
Vajgar: Kubeš – Klement, Heršálek, Procházka, Tupý (od 14. Hastrman), Chmel, Ištvánik – J. Mazanec, Milotinský, Záhora – Kocar, Kupec, Dvořák – Měrka, Härkönen (od 38. Sýbek), Mäkelä.
Další výsledky: Trutnov – Chotěboř 3:2, Pelhřimov – Technika Brno 5:4 SN, Žďár nad Sázavou – Břeclav 6:3, Kutná Hora – Kolín 0:7.