Vajgar v Kutné Hoře nezvládl závěr

Kutná Hora – Jindřichohradečtí hokejisté uzavřeli první polovinu základní části II. ligy porážkou 3:5 na ledě Kutné Hory.

1.12.2010

Ilustrační fotoFoto: Jan Votava

Hokejisté ztratili dobře rozehraný zápas, v sobotu je čeká derby na ledě Milevska.

Dobře rozehraný zápas, v němž dvakrát vedli o dva góly (2:0 a 3:1), ztratili Jihočeši v samotném závěru.

Dvě třetiny měl Vajgar střetnutí víceméně pod kontrolou, jeho hráči se však jako obvykle předháněli v zahazování šancí.

„Už první třetinu jsme měli vyhrát minimálně o tři, čtyři góly, nakonec jsme si ale vytvořili jen hubený jednobrankový náskok. Hned zkraje druhé části první lajna soupeře vyšachovala a přidala další zásah, ale vzápětí jsme prohospodařili téměř dvouminutovou přesilovku pěti ku třem,“ informoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Na kontaktní gól domácích odpověděl ve vlastním oslabení Skokan, jenže ještě v té samé minutě Kutná Hora opět snížila na rozdíl jediné trefy.

V závěrečné třetině pak nadšeně bojující Sršni nejprve vyrovnali a když chvíli na to rána Dvořáka skončila jenom na břevně, pili nakonec jindřichohradečtí hokejisté z kalichu hořkosti až do dna. Dvě minuty před koncem totiž domácí Křišťan využil přesilovku a při závěrečné power play Vajgar ještě jednou inkasoval do opuštěné klece…

fakta z II. ligy

KUTNÁ HORA – J. HRADEC 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Branky: 33. Kraučuk (Z. Procházka), 39. Bláha (Králíček), 49. Králíček (Beránek, Kadlec), 58. Křišťan (Kraučuk, Z. Procházka), 59. Vylíčil – 15. Hájek (Skokan), 22. Mar. Dvořák (Kupec), 39. Skokan (Mařík).
Vyloučení: 7:7, navíc Pelán (KH) trest ve hře, J. Mazanec (JH) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 27:28. Diváci: 313.
Vajgar: Kubeš – R. Procházka, Chmel, Zíb, Tupý, D. Mazanec, Heršálek – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Hájek, Mařík, Skokan – J. Mazanec, Mašanov, Dolina, od 30. Schmidt.

Třetí čtvrtinu dlouhodobé části začne jindřichohradecké mužstvo opět na ledě soupeře. V sobotu je čeká jihočeské derby v Milevsku (17 hodin), které i přes porážku v Trutnově (3:6) udrželo druhou příčku v tabulce skupiny Střed. Vajgar sice klesl na osmou pozici, ale na svého rivala ztrácí ve vyrovnané soutěži pouze šest bodů. Dokáže manko snížit?

Trápí nás koncovka a pykáme za nedisciplinovanost, tvrdí Čech

Jindřichův Hradec – Hokejisté Vajgaru porážkou v Kutné Hoře odmítli další možnost posunout se do horních pater tabulky. Rozpaky nad nevyrovnanými výkony neskrývá ani jejich trenér Miloslav Čech.

Už poněkolikáté v sezoně jste na ledě soupeře ztratili dobře rozehrané utkání. Proč?
Dlouhodobě se potýkáme s mizernou produktivitou. Neproměňujeme ani tutovky či samostatné nájezdy, z toho pak pramení, že hráčům postupem času chybí při zakládání útočných akcí trpělivost. Tlačí se zbytečně dopředu a z toho vznikají chyby, za které nás pak soupeři nemilosrdně trestají.

Zkušený a kvalitní kádr, kterým v současné době Vajgar bezesporu disponuje, navíc v zápasech venku dostává příliš hodně gólů.
To s tím souvisí, v přemíře snahy směrem dopředu zapomínáme na zadní vrátka, což je ovšem důsledek herní nedisciplinovanosti. Přestože se na obrannou fázi v poslední době během tréninků hodně zaměřujeme, nadále dochází k podcenění některých činností, což nás pak stojí body. Je to v hlavách hráčů. Když dokážeme vyhrát na ledě prvního Benešova, mělo by to jít i jindy.

Kudy vede cesta ke zlepšení?
Hráči musí k zápasům přistupovat nanejvýš zodpovědně a poctivě pracovat. Trochu problém vidím i v tom, že máme sice kvalitní kádr, ale vzhledem k časté rotaci hráčů k nám i od nás nemáme ustálené formace, čímž trpí naše souhra. Teď nám třeba chyběli Milotinský s Hofmeisterem a my kvůli tomu museli překopat hned dvě lajny, což je pochopitelně znát.