Vajgar v Pelhřimově třikrát vedl, ale má jen bod

Pelhřimov – Jindřichohradečtí hokejisté ve 21. kole druholigové skupiny Střed prohráli na pelhřimovském ledě 5:6, když rozhodující gól inkasovali v prodloužení.

13.12.2012

Útočník Vajgaru Jaroslav Kocar.Foto: Lucie Hunalová

V zápase celkem třikrát vedli, ale náskok pokaždé ztratili. V tabulce tak nadále zůstávají na předposlední příčce a na osmou pozici zaručující účast v play off, kterou drží nováček z Moravských Budějovic, ztrácejí pět bodů.

V souboji dvou dlouholetých rivalů se hned ve 2. minutě prosadil domácí celek, Vajgar však dokázal dvěma slepenými zásahy Tržila s Kocarem vývoj otočit ve svůj prospěch. Do kabin však šli oba soupeři za vyrovnaného stavu. V prostředním dějství se trefili Voříšek a po něm podruhé i Kocar, takže ve 24. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:4.

„V polovině utkání jsme měli devadesát vteřin výhodu přesilovky pět ku třem, ale tu jsme nevyužili. A jak praví stará hokejová pravda, kdo tohle prohospodaří, většinou nevyhraje, což se, bohužel, potvrdilo," konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Domácí se vzpamatovali a do druhé sirény dokázali znovu srovnat krok. Minutu před vypršením této části navíc gólman Kubeš zneškodnil trestné střílení Plachému. Nutno však podotknout, že strážce hradecké branky tento duel jinak nezastihl v příliš oslnivé formě.

Ve třetím dějství se tedy začínalo nanovo a opět to byli hosté, kteří se dokázali dostat do vedení, když Kocar ve 47. minutě zkompletoval hattrick. Pelhřimov však pět minut před vypršením řádné hrací doby potřetí manko zlikvidoval a ve druhé minutě prodloužení vsítil vítězný gól.

„Je to velká škoda, soupeře jsme výrazně přestříleli v poměru 45:26, hoši hráli disciplinovaně, dali jsme venku pět gólů, což by na výhru mělo stačit, ale naše snažení srazily hodně laciné inkasované branky," smutnil Dvořák.

V podobném duchu se vyjádřil i trenér Vajgaru Ladislav Kolda. „Podle průběhu to jsou ztracené body, za stavu 4:2 jsme měli přesilovku pět na tři, což byla jasně rozhodující fáze. Tam jsme mohli odskočit, jenže jsme ji hráli ukvapeně. Řekl bych, že nás psychicky nalomilo, když Pelhřimov srovnal na 4:4."

Jindřichohradecké hokejisty čeká už v sobotu v domácím prostředí souboj se Žďárem nad Sázavou (18 hodin), kterému se v letošní sezoně mimořádně daří a momentálně se nachází na třetím místě.

„Žďár sice ve středu prohrál v Břeclavi, ale o to složitější to budeme mít, protože určitě nebude chtít dvakrát po sobě klopýtnout. Nám však nic jiného, než útok na tři body, nezbývá," dodal Dvořák.

PELHŘIMOV – J. HRADEC 6:5 PP (2:2, 2:2, 1:1 – 1:0)
Branky: 2. Bezděk (Martin Hadrava), 14. Marek Hadrava (Tecl), 31. Bezděk, 36. Plachý (Tecl), 55. Tecl (Plachý), 62. Marek Hadrava (Bezděk) – 10. Tržil (Mařík), 12. Kocar (Procházka, Tupý), 22. Voříšek (Tupý, Mařík), 24. Kocar (Kupec), 47. Kocar (Kupec, Voříšek).
Rozhodčí: Kareš – Klouda, Křivohlavý. Diváci: 312.
Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Vajgar: Kubeš – Zvoník, Procházka, Tržil, Tupý, Popelka, Maryška – Kocar, Kupec, Dvořák – Voříšek, Mařík, Sekera – Mazanec, Matějka, Záhora.
Další výsledky 21. kola:
Chotěboř – Kolín 2:5, Hodonín – Moravské Budějovice 5:2, Nymburk – Technika Brno 5:3, Břeclav – Žďár nad Sázavou 7:3.

13.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Děti ze 4. základní školy besedovaly s policejní mluvčí Hanou Millerovou o nebezpečí požívání alkoholu a drog.
4

Děti ze "čtyřky" si zkusily opilecké brýle

Již nejsou mezi námi

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: Bystřičtí se utkali v "Člověče"

Nová Bystřice - Odpoledne plné zábavy zažily děti v Nové Bystřici.