Oba celky si byly vědomy, že jim jakýkoliv výsledek nemůže uškodit nebo pomoci k nějakým vyšším metám či propadům tabulkou. Proto si jejich hráči od začátku zápas užívali a hodně se útočilo. V úvodu se před nymburského gólmana Romana Matouška v šancích dostali Luboš Voříšek, Michal Milotinský a Martin Brabec. Domácí brankář Hynek Kůdela musel řešit příležitost Lukáše Krále.

Góly začaly padat až v polovině první třetiny, kdy se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho, jejž využil Karel Bičiště k otevření skóre. Po 132 vteřinách Středočeši vedli už o dva góly, když pěknou ranou pod břevno využil přesilovku Martin Šimek. Vajgar měl v prvním dějství spoustu možností, ale góly nedal ani Jiří Bárta, jemuž Matoušek tutovku zázračně zlikvidoval.

V druhé třetině se stejný hráč už trefil, svým gólem ovšem již snižoval na 1:3, neboť se 26 sekund před ním zapsal do střelecké listiny v další přesilovce Stanislav Eis. Snížení na 1:3 odstartovalo jindřichohradeckou dvanáctiminutovku snů, během níž padlo do klece Jaroslava Brázdila půltucet kousků. Náhradník, který se do brány Nymburka postavil už v závěru první třetiny, lovil zpoza svých zad kotouč za kotoučem. Cokoliv na něho šlo, to pustil.

Nejdříve Voříšek střelou nad Brázdilovu vyrážečku snížil na 2:3. Pak stejný hokejista vyrovnal po Brázdilově chybě, o 24 vteřin později Vajgar vedl brankou Milotinského, na které se Brázdil také podepsal – 4:3. Následně Voříšek zkompletoval hattrick – 5:3, potřeboval k němu 7:07 min. O 91 sekund později se krásně prosadil Brabec – 6:3! Těžko říct, kdy dal někomu Vajgar naposledy šest gólů za necelých 13 minut. Škoda, že v kanonádě nepokračoval. Naopak v poslední vteřině druhé třetiny lehkomyslně inkasoval.

Po 44 sekundách třetí části se znovu trefil Šimek a stav už byl pouze 6:5. Dvě laciné branky Nymburk postavily na nohy. Hosté nechtěli prohrát. Tlačili se před Kůdelu, kde nejprve Král trefil břevno domácí branky a chvíli poté využil početní výhodu Aleš Knesl – 6:6.
Zápas dospěl do prodloužení, které trvalo jen 52 sekund, než jej dorážkou ukončil Eis. Gól padl při čtvrté využité nymburské přesilovce.
Pavel Bičiště, trenér Nymburku: „Nechtěli jsme poslední zápas prohrát, ale zranil se nám první brankář, který si řekl o vystřídání. V druhé třetině jsme vypadali jako trosky, hrozil nám debakl. To byl katastrofální výkon. Naštěstí jsme z ničeho dali čtvrtý gól, který nás povzbudil. Před třetí částí jsme hru stáhli na dvě lajny, rychle se podařilo snížit a hlavně jsme už neinkasovali."

Jaroslav Brabec, trenér Vajgaru: „V první třetině jsme v zakončení nebyli důrazní. Řekli jsme si, že se budeme rvát před branku. Výsledkem snahy bylo šest vstřelených gólů, bohužel jsme se uspokojili a nechali soupeře stav srovnat. Diváci, kteří nás podporují celou sezonu, by si zasloužili, abychom nad Nymburkem vyhráli. V play off se budeme snažit alespoň o to, být Kobře důstojným soupeřem."

J. HRADEC – NYMBURK 6:7 PP (0:2, 6:2, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Bárta (Brabec), 26. Voříšek (Bárta, Tržil), 29. Voříšek (Dvořák), 29. Milotinský (Košťál), 33. Voříšek (Bárta, Brabec), 35. Brabec (Voříšek, Bárta) – 10. Bičiště (Šimek), 12. Šimek (Bičiště, Kulich), 22. Eis (Dulovec), 40. Král (Velechovský, Bičiště), 41. Šimek (Protivný, Kulich), 55. Knesl (Král, Eis), 61. Eis (Knesl, Král).
Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček. Diváci: 365.
Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 29:39.
Vajgar: Kůdela – Procházka, Tržil, Novák, M. Dvořák, Šanda, Jon – Mazanec, Lazorišák, Šperger – Voříšek, Bárta, Brabec – Jasanský, Košťál, Milotinský.

DVOJICE PRO PLAY OFF
Sokolov – Klášterec
Kobra Praha – J. Hradec
Tábor – Trutnov
Kolín – M. Budějovice
Vrchlabí – Bílina
Jablonec – Pelhřimov
Žďár – Řisuty
Děčín – Nymburk
Termíny osmifinále:
1. zápas: sobota 28. února
2. zápas: pondělí 2. března
3. zápas: středa 4. března
4. zápas: pátek 6. března
5. zápas: neděle 8. března
Série na 3 vítězství začínají na ledě lépe postavených týmů po základní části, pořadatelství se střídá po jednom duelu.

Autor: Roman Pišný