Již v úterý je na programu druhý duel na ledě Vodních Lvů a ve čtvrtek se bude hrát opět na jihu Čech.

Domácí trenéři v nedělním střetnutí nasadili od začátku čtyři útočné formace a tento tah jim dokonale vyšel. Soupeři hrajícímu na tři pětky postupem času rychleji ubývaly síly, což potvrdila především závěrečná třetina. Benešov, jehož sestava se hemžila řadou zkušených harcovníků, sice i tak dlouho vzdoroval, ale nasazení a hokejový um Jihočechů byly tentokrát nad jeho síly. Dvěma góly se o výhru zasloužil Skokan, po jednom přidali Zíb a Dvořák.

Důležitý krok

„Start do série je vždycky ohromně důležitý. Jsme rádi, že jej mužstvo zvládlo, využilo výhodu domácího prostředí a učinilo první krok k vytouženému postupu do finále. Víme, že tam ještě zdaleka nejsme, ale pokud hráči zopakují podobný výkon i na ledě soupeře, měli by slavit další vítězství,“ tvrdí optimisticky výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Úvodní semifinálovou bitvu sledovala nejvyšší návštěva této sezony čítající více než 1000 příznivců. A ti, kteří zůstali doma, mohli tentokrát skutečně litovat.

„Spokojený musel být i nezaujatý divák, neboť utkání nepostrádalo tempo, nasazení ani krásné akce. Podobných duelů v sezoně příliš není a play off tak opět potvrdilo, že má své neopakovatelné kouzlo,“ podotkl Dvořák.

Semifinálová série hraná na tři vítězství pokračuje v rychlém tempu už dnes, kdy se jindřichohradečtí hokejisté představí v aréně soupeře (18 hodin). A nečeká je rozhodně nic jednoduchého, neboť Benešov naznačil své možnosti a na domácím ledě navíc příliš často neprohrává. Nicméně právě Vajgar byl v letošní sezoně jedním z mála týmů, který tam dokázal zvítězit (5:4 na nájezdy). Ve druhém souboji v základní části už se však z úspěchu radovali Vodní Lvi (5:2).

Vedení Vajgaru znovu upozorňuje příznivce, že zlevněné vstupenky (důchodci, studenti) na domácí utkání je možné zakoupit pouze v předprodeji v pracovní dny v sekretariátu klubu na zimním stadionu od 14 do 16 hodin, nikoliv však v den zápasu.

OČIMA TRENÉRA:
Miloslav Čech, trenér Vajgaru:
„Na Benešov jsme si věřili, možná jsme v hlavách měli poslední zápas, kdy jsme jim tady dali jedenáct gólů. Ale na vlastní kůži jsme pocítili, že play off je jiná soutěž, kde není slabých soupeřů. Byl to vyrovnaný duel, který rozhodla naše celková připravenost a kondice. Očekávám, že v úterý tomu Benešovští dají vše, aby se série ještě jednou vrátila k nim. My tam ovšem pojedeme s trochu jinou taktikou. Dopředu nám to docela šlape, ale v obraně máme rezervy. Benešov má hráče na rychlé přechody do brejku a třeba gól Kaňky, to byla z naší strany obrovská chyba.“ (wir)