Hokejisté oproti loňsku absolvovali organizovanou letní přípravu pod bedlivým dozorem staronového kouče Miloslava Čecha z Tábora, který po roce na střídačce nahradil Václava Kmoníčka. V osmi přípravných zápasech se jeho svěřencům nevedlo podle představ, neboť zvítězili pouze třikrát a připsali si pět porážek.

„Tady je však třeba zdůraznit, že ani v jednom utkání jsme nebyli kompletní. Výsledky nepřeceňujeme ani nepodceňujeme, ale určitě to mohlo být lepší. Aspoň trenéři vědí, na čem je třeba zapracovat," poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Co se týče změn v kádru, budou se muset Jihočeši obejít bez čtyř kvalitních hráčů. Hokej na ligové úrovni už nebude hrát obránce David Mazanec a odešli i tři útočníci. Milotinský zkusí štěstí v exotickém Kazachstánu v týmu tamního mistra Bejbarys Astana, Měrka a Voříšek pak dali přednost angažmá v Německu.

Současná sestava Vajgaru je mixem zkušených hokejistů, jako jsou Procházka, Tupý, Skokan, Kupec či Dvořák, a dravého mládí v podobě třeba Maryšky, Kohúta, Schmidta nebo Tomšíka. K nim je třeba připočítat i extraligové juniory českobudějovického HC Mountfield, kteří budou formou střídavých startů jindřichohradeckému celku k dispozici. Zároveň je zapotřebí zmínit, že zatím nedošlo k dohodě s Táborem ohledně hostování ostříleného matadora Kocara kvůli problematické situaci ohledně insolvence tamního klubu. Vedení Vajgaru však věří, že tato záležitost bude dořešena v nejbližších dnech.

„Jsme si vědomi, že v kádru nám schází hráči středí generace, tedy ve věku kolem pětadvaceti, osmadvaceti let. Pokud by se to negativně projevilo na výkonech týmu, budeme muset v tomto ohledu vyvinout aktivitu a pokusit se v průběhu sezony mužstvo posílit. Na druhou stranu je zapotřebí, aby dostávali více šancí naši mladí odchovanci, kterých je oproti předešlým sezonám v sestavě celá řada," zdůraznil.
Ambice hokejistů, kteří zahájí své druholigové účinkování ve zbrusu nových dresech, jsou i přes tyto okolnosti podobné jako v minulosti. Prvořadým úkolem je postup do vyřazovacích bojů.
„Pokud se ohlédneme zpět, jiné cíle jsme ani mít nemohli. V play off pak bude záležet, na jaké protivníky narazíme. Podle toho se uvidí, nicméně chceme dosáhnout na co nejlepší umístění," tvrdí Dvořák.

V souvislosti se startem II. ligy je třeba uvést jednu podstatnou změnu, která se dotýká příznivců. Tou je přesunutí domácích zápasů z neděle na sobotu!
„Doma budeme hrát ve středu a v sobotu vždy od 18 hodin. K tomuto kroku jsme přistoupili kvůli zařazení juniorského týmu do krajské ligy mužů, která má hrací termín v neděli. Navíc budeme moci využít i hráče, kteří za áčko v sobotu nenastoupí nebo neodehrají celé utkání," vysvětlil Dvořák.
Klub zatím nechává v platnosti výši vstupného z loňského ročníku, které činí 50 korun (snížené je 30 Kč).
„Doufám, že jej nebudeme muset v průběhu sezony zvyšovat, z ať už vlivem vrůstajících nákladů či nižší návštěvnosti," reagoval ředitel Vajgaru.

K úvodnímu duelu nastoupí zítra jindřichohradecký celek na stadionu Moravských Budějovic a pro tamní klub, jež zakoupil licenci od Benešova, to bude historická premiéra v ligové soutěži. Jihočeši jsou si dobře vědomi, že je rozhodně nečeká procházka růžovým sadem, zvlášť když oba vzájemné duely v přípravě s tímto soupeřem hladce prohráli (5:9, 1:5).

„Že nás dvakrát porazili nemusí hrát příliš velkou roli, to spíše fakt, že se hraje na hřišti minimálních rozměrů, kde to budou mít všechny celky složité. Na malém stadionku se navíc očekává skutečně bouřlivá kulisa. Naši hráči musí napnout všechny síly, aby očekávanému tlaku dokázali čelit," doplnil František Dvořák.

Kádr KLH Vajgar J. Hradec
Brankáři
Tomáš Kubeš, Daniel Krásný, Ondřej Houdek, Ondřej Bláha (střídavý start z ČB)
Obránci
Tomáš Tupý, Robert Procházka (hostování z Třince), Ondřej Chmel, Tomáš Tržil, Lukáš Maryška, Adam Popelka, Tomáš Kohút, Jan Štěpán (střídavý start z ČB), Jan Předota (střídavý start z ČB)
Útočníci
David Kupec, Marek Dvořák, Jaroslav Kocar (zatím nedošlo k dohodě o hostování z Tábora), Aleš Skokan, Josef Mazanec, Daniel Záhora (hostování z K. Varů), Ondřej Horváth (hostování ze Znojma), Tomáš Schmidt, Filip Tomšík, Ondřej Jasanský, Jan Trummer (střídavý start z ČB), Adam Přibyl (střídavý start z ČB), Eddie Turek (střídavý start z ČB)
Realizační tým
Trenér: Miloslav Čech. Hrající asistenti: Jaroslav Kocar, Aleš Skokan. Vedoucí mužstva: Josef Kuliš. Lékař: Otakar Kovář. Kustodi: Václav Vondrus, Milan Kešner.

Los první čtvrtniny základní části II. ligy sk. Střed

1. kolo – neděle 16. září (17)
Moravské Budějovice – Vajgar
2. kolo – středa 19. září (18)
Vajgar – Břeclav
3. kolo – sobota 22. září (18)
Pelhřimov – Vajgar
4. kolo – sobota 29. září (18)
Vajgar – Žďár nad Sázavou
5. kolo – středa 3. října (18)
Hodonín – Vajgar
6. kolo – sobota 6. října (18)
Vajgar – Kolín
7. kolo – neděle 14. října (17)
Nymburk – Vajgar
8. kolo – středa 17. října (18)
Vajgar – Technika Brno
9. kolo – neděle 21. října (17)
Chotěboř – Vajgar