Na ledě Pelhřimova si vajgar připsal dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech, které rozhodl zkušený obránce David Mazanec.
Jihočeši, povzbuzeni předchozím rekordním vítězstvím nad Trutnovem 11:1, předvedli v derby solidní výkon a o zisk tří bodů v normální hrací době je připravila jen horší produktivita. O osudu střetnutí totiž mohli rozhodnout už v úvodní dvacetiminutovce.


„Od začátku z našich hráčů čišelo odhodlání, velké zaujetí pro hru a snaha uspět. První třetinu jsme vyhráli brankou Měrky pouze 1:0, ale reálnější by bylo vedení o tři, čtyři góly,” konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.


Domácí, kteří se museli obejít bez juniorského reprezentačního gólmana Dolejše a především bez svého nejproduktivnějšího útočníka Plachého, se však ve druhé části vzpamatovali a v závěru se jim dvěma slepenými trefami povedlo dokonce stav otočit.


Hned na začátku třetí třetiny srovnal z přesilovky Kupec, který pak v 56. minutě přidal i vedoucí gól Vajgaru. Jenže v závěru musel za katr Heršálek a Pelhřimov 21 vteřin před vypršením řádné hrací doby vyrovnal na 4:4.


V průběhu třetí části přišel ještě nepříjemný okamžik, kdy obránce Chmel napřáhl od modré a golfákem trefil přímo do hlavy svého spoluhráče Dvořáka. V té chvíli všem na stadionu pořádně zatrnulo, ale přilba naštěstí náraz ztlumila a útočník Vajgaru vyvázl pouze s pořádnou boulí.
Pětiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se z hráčů Vajgaru prosadili Procházka s Voříškem, další střelci si však na gólmanech vylámali zuby, a tak rozhodla až devátá série, kdy se nekompromisně do horního růžku trefil v úvodu zmiňovaný D. Mazanec.


„Vítězství jsme si zasloužili, herně jsme byli lepší než soupeř. Škoda jen, že se nám nepovedlo rozhodnout už v řádné hrací době,” podotkl Dvořák.
Další střetnutí čeká jindřichohradecké hokejisty mezi svátky. Ve středu 28. prosince doma přivítají poslední Kutnou Horu (18 hodin).


„Věřím, že v této době bude zápas pro diváky vítaným zpestřením. Očekávám povinné vítězství, které by nás mělo zase o něco víc přiblížit druhé a třetí příčce. Ještě bych chtěl upozornit, že prvních sto příznivců s platnou vstupenkou či permanentkou obdrží u vchodu na zimní stadion jako dárek plakát českého národního týmu po zisku bronzových medailí na letošním mistrovství světa,” dodal.

PELHŘIMOV - J. HRADEC 4:5 SN (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 32. Marek Hadrava (Kubát, Suk), 37. Hrbatý (Martin Hadrava), 38. Kubát (Marek Hadrava), 60. Martin Hadrava (Hrbatý, Tecl) - 4. Měrka (Skokan), 36. Voříšek (Milotinský, Tupý), 41. Kupec (Kocar), 56. Kupec (Chmel, Procházka) .
Rozhodčí: Kotlík, Svoboda.
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0.
Poměr střel: 32:36. Diváci: 405.
Vajgar: Kubeš - D. Mazanec, Tupý, Procházka, Chmel, Heršálek, Bača, Hastrman - Měrka, Skokan, Záhora - Kocar, Kupec, Dvořák - Voříšek, Milotinský, Mazanec - Markulinec.
Další výsledky 30. kola:
Nymburk - Technika Brno 4:3, Žďár nad Sázavou - Kolín 0:3, Hodonín - Kutná Hora 4:1, Trutnov - Břeclav - odloženo na 15. ledna.