Až do poslední chvíle ovšem nebylo jasné, zda nedojde k vyřazení Milevska, čímž by klesl počet účastníků na deset a celá skupina by se musela nově přelosovat.

Vnitřními problémy zmítaný milevský klub nakonec od sportovně technické komise hokejového svazu dostal zelenou, ovšem s podmínkou, že musí do konkrétního termínu vypořádat určité závazky.

Ze hry už dříve vypadl kvůli ekonomickým problémům Mělník, který však v soutěži nahradí pražská Kobra.

Složení skupiny Střed (11 účastníků):
J. Hradec, Písek, Milevsko, Kolín, Trutnov, Kutná Hora, Benešov, Nymburk, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Kobra Praha.

Aktuální složení kádru Vajgaru, rozlosování a další novinky z jindřichohradeckého druholigového klubu najdete v sobotním vydání Jindřichohradeckého deníku.

Jihočeské trio začíná zápasy venku

Nejvyšší hokejová soutěž již odstartovala ve středu prvními zápasy, o dvě třídy níže se zápasový kolotoč rozběhne až o víkendu.

Ve druhé lize po postupu Tábora do první ligy letos bude bojovat trio Jihočechů Milevsko, Písek a Jindřichův Hradec. Všichni vyrazí k prvnímu utkání na ledové plochy soupeřů.

HC ZVVZ Milevsko – Loni se tým vedený trenérem Rudolfem Suchánkem umístil na výborném druhém místě se ziskem 78 bodů. Ve vyřazovacích bojích vyřadil Mělník, Českou Lípu a přes Benešov se probojoval do kvalifikace o I.ligu. Tam se o dvě postupová místa utkal s vítězi skupin Západ a Východ, Táborem a Šumperkem. V kvalifikační skupině už bohužel Milevsko neuspělo, když skončilo na třetím nepostupovém místě. Letos by chtěli Milevští hrát rovněž na špici. Letošní ročník zahájí v sobotu v 17 hodin na ledě Nymburka.

IHC Komterm Písek – Loni třetí nejlepší tým po základní části vyhořel v play off. Letos si Písečtí nedávají velké cíle, je ale jasné, že chtějí hrát na špici. „Chceme přilákat na stadion co nejvíce diváků a hrát tak, aby se jim hokej líbil. Chceme do soutěže vstoupit dobře a v jejím průběhu si řekneme, jak dál. Teprve pak si stanovíme konkrétní cíl,“ tvrdil před sezonou manažer klubu Pavel Horažďovský. Písek zamíří k premiéře v sobotu do Benešova (17).

HC Vajgar Jindřichův Hradec – Tým od Vajgaru se loni po základní části umístil na pátém místě, v semifinále mu vystavil stopku Tábor, jenž nyní hraje první ligu. Pro letošní sezonu hlásí několik posil, i letos tedy budou chtít útočit na přední příčky. Jindřichohradečtí začnou sezonu v neděli v Pelhřimově (17).

Soupeři Jihočechů:
1. TJ SC Kolín
2. HC Trutnov
3. Stadion Kutná Hora
4. VHS HC Benešov
5. NED Hockey Nymburk
6. Spartak Pelhřimov
7. KLH Vajgar J. Hradec
8. ZVVZ Milevsko
9. IHC Písek
10. SKLH Žďár nad Sázavou
11. HC Junior Mělník

Luděk Švejcar