Kutná hora neměla šanci

Hokejisté jindřichohradeckého Vajgaru si v dalším kole II. ligy bez obtíží poradili s poslední Kutnou Horou, kterou na domácím ledě porazili 5:1. Kutnohorští Sršni sice na jih přijeli posíleni o řadu hráčů s prvoligovými zkušenostmi, ale nakonec jim to nebylo nic platné. Jindřichohradecký celek, byť se musel obejít bez dvou dlouhodobě zraněných obránců Procházky a Tupého, nepřipustil jakékoliv překvapení a diváky kromě pěti gólů potěšil řadou pohledných akcí.


„Některé kombinace byly skutečně lahůdkové a v tomto ohledu hrála prim hlavně Kupcova formace. V dresu soupeře sice nastoupil kvalitní jihlavský gólman ve službách Písku Vajner a čtyři borci z loňského prvoligového kádru Chrudimi, ale průběh duelu ukázal,. že tady Kutná Hora na body myslet nemůže,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.


Podle jeho slov musí však klub nyní řešit absenci výše zmíněných zkušených beků.
„V týdnu přijdou na třídenní zkoušku z Písku obránci Jakub Bača a David Pavlíček, využít bychom chtěli i Martina Semráda z českobudějovické extraligové juniorky. Jeho spoluhráč Josef Klement se bohužel zranil, takže s ním počítat nemůžeme,“ vysvětlil.


Vajgar podle našich informací bude testovat i dva nové forvardy – Petra Markulince z Písku a litvínovského Martina Macha.

J. HRADEC – KUTNÁ HORA 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 4. Dvořák (Kocar, Kupec), 34. Kupec (Dvořák, D. Mazanec), 36. Mäkelä (Härkönen, Měrka), 42. Dvořák (Kocar, Kupec), 54. Skokan (Kupec, Kocar) – 21. Králíček (Nakládal).
Rozhodčí: Němec – Kotlík, Svoboda.
Vyloučení: 4:9, navíc Nakládal (KH) 10 min. OT.
Poměr střel: 29:19. Diváci: 635.


V Kolíně nedali ani gól

Zápasem odloženého prvního kola završili jindřichohradečtí hokejisté na ledě Kolína úvodní čtvrtinu základní části II. ligy. A moc dobře si nepočínali, neboť v tomto střetnutí nedokázali ani jednou skórovat a po porážce 0:2 tak umožnili svému soupeři posun na čelo tabulky skupiny Střed.


Domácí se dostali do vedení už po pětašedesáti vteřinách hry, když se prosadil Morkes, a stejný hráč tři minuty před koncem také uzavřel skóre. Jihočeši si sice vytvořili nadějné možností, ale stejně jako v řadě předchozích duelů si v koncovce vylámali zuby.


„Zaspali jsme úvod a brzy jsme prohrávali. Poté předvedl hlavní arbitr několik sporných rozhodnutí a po jednom z nich nařídil trestné střílení, které však gólman Kubeš chytil. Celkově lze říci, že jsme doplatili na neproměňování šancí, třeba Milotinský jel dvakrát sám na branku, jednou pak Skokan. Nevyužili jsme ani další slušné šance, a to rozhodlo,“ poznamenal vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.


Jihočeši mají s produktivitou problémy od samého začátku sezony, což tento duel potvrdil v plné nahotě.
„Chvílemi jsme domácí přehrávali, a to až do druhé inkasované branky, která padla po chybě jednoho z našich beků. Kolín hrál velmi jednoduše, a to na nás platilo. Pokud bychom dokázali vyrovnat, určitě bychom si nějaký ten bod odvezli. V závěru zápasu jsme zkusili hru bez brankáře, ale domácí nás už do ničeho nepustili. Soupeř nás sice přestřílel, ale nutno dodat, že spousta jeho ran šla z uctivé vzdálenosti a poměr střel o dění na ledě příliš nevypovídá,“ dodal.


Druhou čtvrtinu zahájí Vajgar v neděli na domácím ledě proti stejnému soupeři a rád by si nejen zlepšil střeleckou bilanci, ale také odrazil ze současné neuspokojivé sedmé příčky tabulky.

KOLÍN – J. HRADEC 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Morkes (Musil), 57. Morkes (Musil).
Rozhodčí: Nečas – Krátký, Vaněk.
Vyloučení: 3:4.
Poměr střel: 36:26. Diváci: 500.
Vajgar: Kubeš – Heršálek, D. Mazanec, Semrád, Hastrman, Ištvánik, Chmel – Sýbek (od 41. Záhora), Skokan, Milotinský – Kocar, Kupec, Dvořák – Voříšek, Měrka, Mäkelä.