Hokejisté ve II. lize zdolali na domácím ledě Nymburk, zítra je čeká derby v Pelhřimově.

Jihočeši však narazili na zdatného protivníka, proti němuž museli dvakrát dotahovat jednogólové manko. Chléb se lámal ve třetí třetině, kdy za vyrovnaného stavu 2:2 nejprve Milotinský strhl vedení na stranu Vajgaru a pět minut před koncem vítězství pečetil Skokan.

„Nymburk byl rozhodně jedním z nejkvalitnějších protivníků, kteří se v této sezoně na jindřichohradeckém ledě představili. Výborně mu zachytal gólman Blažíček a těžil rovněž ze zkušeností bývalých extraligových hokejistů Zadiny s Kazatelem. Naši hráči však obstáli se ctí, přestože o tři body tentokrát museli perně bojovat,“ připustil výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Letošní premiéru si v dresu domácího mužstva odbyl chomutovský útočník Jakub Hofmeister a rozhodně nezklamal. „Svým nasazením hru výrazně oživil. A vysoký standard opět převedl brankář Tomáš Kubeš,“ chválí.

Jindřichohradecký celek stále postrádá zraněného útočníka Martina Maříka a minimálně v zítřejším duelu v Pelhřimově (18 hodin) se bude muset obejít i bez zkušeného zadáka Davida Mazance, který si z nedělního duelu odnesl bolestivě nastřelený kotník.

V malém derby na Vysočině se však přesto Vajgar (8. místo) pokusí soupeři, na něhož ve vyrovnané tabulce ztrácí jediný bod, vrátit domácí porážku 2:5 z úvodní čtvrtiny základní části.

fakta z II. ligy

J. HRADEC – NYMBURK 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 35. Mar. Dvořák (Kupec, Bula), 40. Kupec (Procházka), 44. Milotinský (Skokan, Procházka), 55. Skokan (Milotinský) – 4. Klíma (Ulrych), 37. V. Dvořák (Ulrych). Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Slavík.

Vyloučení: 5:4, navíc Sirotek a Hudíček (oba N.) 10 min. OT.

Přesilovky: 0:1. Poměr střel: 34:26. Diváci: 656.

Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, D. Mazanec, Tupý, Heršálek, Mich. Dvořák – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Hájek, Milotinský, Skokan – J. Mazanec, Hofmeister, Dolina, od 21. Repkin.