Hokejisté prohráli s Kláštercem po samostatných nájezdech. Ve středu do Kolína už i s Bláhou.


Dvě třetiny totiž předváděli líbivý hokej, oku lahodící akce a vypracovali si třígólový náskok, ale nakonec jej neudrželi. Ve třetím dějství za stavu 3:1 ovšem v rozmezí 44. a 46. minuty dvakrát inkasovali a z tohoto šoku už se až do konce neprobrali.

Korunu všemu nasadily samostatné nájezdy, v nichž byl nakonec šťastnější soupeř, takže Vajgar získal pouze jediný bod, což je v kontextu celého utkání na domácím ledě skutečně dost málo.

„Je pravda, že hosté v průběhu první třetiny jeli několikrát sami na gólmana Kubeše, ale ten tým podržel. I proto jsme si postupně dokázali vypracovat náskok, který jsme však trestuhodně prohospodařili,“ tvrdí výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Podle jeho slov o výsledku rozhodl katastrofální vstup do třetí části hry.
„Nevím, zda to bylo pod dojmem nějakého sebeuspokojení, či ztráty koncentrace a zbytečných vyloučení, ale jisté je, že Klášterec nás v dlouhých intervalech zatlačil před vlastní klec a podařilo se mu srovnat skóre. Penalty jsou vždy loterie, ale je jasné, že jsme dva body ztratili úplně zbytečně,“ dodal.

Bláha ano, co Vavroch?

Příležitost napravit si reputaci bude mít Vajgar již ve středu v Kolíně (17. místo). Ten se po nevalném začátku v poslední době výsledkově přece jen zvedl, i když se tomu vymyká jeho vysoká porážka 3:11 v sobotu v Jablonci.

„Naší povinností je získat ztracené body zpět. Současné desáté místo sice není žádnou tragédií, ale rozhodně nás neuspokojuje. Uvidíme, co s protivníkem udělal poslední debakl,“ klade si otázku Dvořák.

Na kolínský led Vajgar s největší pravděpodobností už vyrukuje se zkušeným obráncem Pavlem Bláhou, jenž ukončil své angažmá v Německu. „Registraci bychom měli stihnout bez problémů vyřídit,“ je přesvědčený.

Chybět však zřejmě bude finský blesk Ville Mäkelä, který kvůli nastřelenému kolennímu vazu nedohrál nedělní zápas s Kláštercem.
Vskutku zajímavou se pak jeví čerstvá informace ohledně dalšího posílení kádru.

“Vstoupili jsme do jednání s naším bývalým útočníkem Robertem Vavrochem, jenž se vrátil z Rakouska. Hráč má zájem u nás hrát, na řadě je nyní jednání o podmínkách,“ uzavírá Dvořák.

JAK VAJGAR NASTOUPIL
Kubeš – Lang, Všetečka, Vinogradov, Chmel, Klíma, Dostál – Mäkelä (21. Mikš), Kurikka, Zykin – Šťastný, Skokan, Černý – Šulčík, Dvořák, Mazanec.