Jindřichohradečtí hokejisté prohráli v úvodním kole II. ligy na ledě Milevska 1:3

Los svedl oba jihočeské účastníky skupiny Střed k vzájemnému souboji hned v úvodním kole. Zápas sice nepostrádal náboj ani bojovnost, ale větší hokejová kvalita mu přece jen chyběla.

„Soupeř podle mě nemá tak kvalitní tým, jako měl v minulé sezoně ještě pod starým názvem, a složení našeho mužstva zase poznamenala rozsáhlá marodka i komplikace se zaregistrováním některých nových hráčů. Tyto okolnosti zapříčinily, že ani jedna z našich formací nemohla nastoupit v optimálním složení,“ přiznal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Domácí sice svého soka výrazně přestříleli, v poli však byla hra poměrně vyrovnaná a o porážce Vajgaru de facto rozhodly dvě slepené trefy Milevska ve 24. a 25. minutě.

„Ve snaze zvrátit výsledek jsme museli ve třetí třetině vsadit všechno na jednu kartu a domácí se z následných kontrů často dostávali do střeleckých pozic. V této souvislosti bych rád vyzdvihl výkon brankáře Kubeše, který si se všemi šancemi dokázal poradit,“ chválí strážce jindřichohradecké svatyně.

V dresu Vajgaru si odbyl premiéru 18letý obránce Michael Dvořák, zapůjčený na střídavý start z juniorky pražské Sparty. A defenzivu Jihočechů by měl už v dohledné době zpevnit i ruský zadák Vasilij Vinogradov.

Jeho krajan, útočník Alexej Repkin, navíc během víkendu od ruské hokejové federace obdržel transferkartu, takže jej Vajgar tento týden zaregistruje a v nedělním utkání v Trutnově už bude k dispozici.

„Doufáme, že se nám postupně budou vracet i marodi, čímž mám na mysli především forvardy Kupce, Voříška a Mikše. Ale zatím s nimi nemůžeme počítat, a tak je hodně pravděpodobné, že se v nejbližší době v naší sestavě objeví někteří noví hráči,“ tvrdí Dvořák.

MILEVSKO – J. HRADEC 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 17. Matějka (Müller), 24. Hamerle (Heřmánek), 25. Štych (Müller) – 17. Mařík (Marek Dvořák, Mazanec).
Vyloučení: 3:4, navíc Matějka (M) 10 minut. Bez využití.
Rozhodčí: S. Mertl – Hák, Líka.
Diváci: 560.
Střely na branku: 35:19.
Vajgar: Kubeš – Zíb, Tupý, Heršálek, Chmel, Maryška, Ištvánik , od 35. Michael Dvořák – Mazanec, Mařík, Marek Dvořák – Bula, Skokan, Schmidt – Dolina, Vild, Sýbek.