Úvodní utkání je na programu v neděli na jihu Čech (18 hodin), série hraná na tři vítězství pak pokračuje v úterý v Benešově a ve čtvrtek opět v J. Hradci.

Případný čtvrtý duel by se hrál příští sobotu na ledě Vodních Lvů a rozhodující pátý souboj by oba protivníci svedli v pondělí 29. března na jindřichohradeckém zimním stadionu.

Po základní části druhý Vajgar je favoritem, ovšem zkušený tým soupeře, který skončil hned za ním, není radno v žádném případě podceňovat, přestože jej v závěrečném kole dlouhodobé soutěže Jihočeši vyprovodili s potupným debaklem 11:4.

„Musíme si dát pozor hlavně na ostřílené harcovníky jako jsou Kaňka, Dvořák, Kocman či bratři Verbíkové. Uvidíme, zda soupeř dokáže přijmout náš rychlý styl hry. Každopádně je třeba na Benešov vletět s velkým důrazem,“ prohlásil výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.
Otazník visí nad startem obránce Kanova, jehož trápí potíže s achilovkou, nicméně plnohodnotnou náhradou za něj by měli být kadaňští beci Hartmann se Žižkou, kteří se po nemoci v týdnu zapojili do tréninku, stejně jako talentovaný českobudějovický útočník Ježek.

„Věřím, že celou sérii zvládneme tak, abychom splnili vytčený cíl, jímž je minimálně postup do finále skupiny Střed,“ podotkl Dvořák.

Kvalitní výkony jindřichohradeckých hokejistů by neměli nechat netečnými ani příznivce Vajgaru, kteří se mohou těšit třeba na kousky aktuálně nejlepšího střelce týmu Milotinského. Odchovanec klubu doslova září, v posledních dvou kolech základní části a ve třech čtvrtfinálových duelech nasázel do sítě soupeřů už devět gólů!