A tým z Jindřichohradeckaby po základní části, která obnáší porci 22 zápasů, opět jen nerad chyběl ve vyřazovacích bojích, z nichž následně vzejde nový přeborník Jihočeského kraje.


Konkurence však bude zřejmě ještě větší než v uplynulém ročníku, který v základní fázi ovládly Strakonice a v play off, které se hrálo jako Penta Cup, pak Vimperk. Společně s nimi by měl kvalitním kádrem disponovat také Tábor, vzkříšení chystá českobudějovický David servis a vyšší patra tabulky chtějí atakovat i další účastníci.


Celek Velké Radouně během letní pauzy příliš změn v kádru nezaznamenal. Sázet bude na osvědčená jména a také několik pendlů z druholigového Vajgaru.
„Podobně jako v loňské sezoně by nám měli vypomáhat obránci Maryška s Pospíchalem a produktivní útočník Schmidt. Novou tváří je Petr Javůrek, který v Hradci studuje a přichází na střídavý start z Kolína, zapojil se i další vysokoškolák Pavel Hudler mladší a pozici druhého gólmana zaujme Ondřej Houdek,“ zmínil nová jména v sestavě trenér Velké Radouně Ivo Hauser, kterému bude v roli asistenta k ruce Martin Beran.


Jejich svěřenci se na ledě připravovali od počátku září, ale v nohách nemají ani jediné přípravné střetnutí.
„Měli jsme hrát jeden přátelák, ale nakonec z toho sešlo, takže do sezony půjdeme naostro. Úvodní kola bývají tak trochu divočina, než si to sedne, chvíli to trvá. Ale řada týmů je na tom podobně. Přesto bychom nechtěli ze souboje s Božeticemi vyjít naprázdno,“ podotkl kouč.


Jako cíl si hokejová Radouň stanovila stejně jako v minulosti postup do play off.
„Rádi bychom si vyřazovací boje zahráli. S čím lepší pozice do nich půjdeme, tím máme větší naděje postoupit dál. Ale nejprve se mezi osmičku musíme dostat, což vzhledem ke konkurenci nemusí být jednoduché,“ soudí.


Po Božeticích absolvuje Velká Radouň další dva zápasy v rychlém sledu. Už příští středu o státním svátku hostí na jindřichohradeckém zimním stadionu Radomyšl (17 hodin) a v neděli 2. října jede do Humpolce.