Základní část soutěže zakončí aktuálně šestý tým tabulky v sobotu na jindřichohradeckém stadionu atraktivním soubojem s čerstvým přeborníkem ze Strakonic (17 hodin).


„Z nejrůznějších důvodů jsme nastoupili v hodně okleštěné sestavě a k dispozici jsme měli pouze třináct hráčů. Zápas s Božeticemi nebyl moc pohledný, ale o to víc bojovnější. Kluci se však semkli, hráli velice houževnatě a společně s výtečným brankářem Horalem se jim nakonec po zásluze podařilo strhnout vítězství na svou stranu,“ konstatoval trenér Velké Radouně Ivo Hauser.


Připomeňme, že play off si zahrají týmy na 2. – 9. místě, přeborníkem kraje se už s předstihem stali hokejisté Strakonic, které místo vyřazovacích bojů čeká rovnou kvalifikace o II. ligu.


A právě lídr tabulky bude posledním soupeřem radouňského celku v základní části.


„Strakonice jsou pochopitelně favoritem, ale my se pokusíme o překvapení. Vítězství nám totiž ještě dává poměrně značnou šanci skončit na pátém místě, což by v prvním kole play off znamenalo výhodu prvního a případného třetího rozhodujícího utkání doma. Tentokrát bychom už navíc měli být prakticky kompletní,“ dodal Hauser.

BOŽETICE – VELKÁ RADOUŇ 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 32. Kálal (Štědronský, Straka), 34. Kolář (Novotný, Pauli) – 16. Navrátil (Koláček), 34. Beránek (Lapka), 53. Fiedler (Pospíchal).
Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0.
V. Radouň: Horal – Koláček, Reisner, Fiedler, Lapka, Pospíchal – Průša, Schmidt, Beránek, Gurka, Navrátil, Fertál, Křivánek.