Po prohře ve Veselí a kanonádě do sítě Humpolce zahajuje tým druhou polovinu základní části.

Na ledě Lokomotivy odehráli svěřenci trenéra Hudlera poměrně vyrovnaný duel, ale v nejméně příhodný okamžik je zradila koncovka.
„Ve druhé třetině jsme hráli více než tři minuty přesilovku pět na tři, ale skórovat se nám nepodařilo. Naopak, v době, kdy už byl soupeř ve čtyřech, jsme inkasovali na 1:2, což považuji za zlomový moment celého střetnutí,“ poznamenal kouč Velké Radouně Pavel Hudler.

Domácí hokejisté pak těžili z nepřesností i vyloučených na straně soupeře a vytáhli skóre až na 4:1. Naději v poslední třetině ještě svou trefou vykřesal Sedlačík, ovšem veselský gólman další velké příležitosti pochytal.

„Domnívám se, že při lepší koncovce jsme na bod měli. Na druhou stranu je ale potřeba vidět, že nás zase několikrát podržel brankář Horal,“ uvedl.

Chuť si Velká Radouň bohatou měrou spravila o den později na jindřichohradeckém stadionu, kde rozstřílela Humpolec 11:4.

„Soupeř se sice dostal do vedení, ale ještě během první části hry jsme dokázali vyrovnat a od druhé třetiny už jsme na ledě jasně dominovali. Zpřesnili jsme hru i střelbu a výrazně lepší byl náš tým především bruslařsky,“ všiml si trenér.

Střelecky se zaskvěli především Zdeněk Jedlinski, jenž dokázal konto soupeře zatížit čtyřmi góly, a Roman Cmunt, autor hattricku.

Zápas bohužel nedohrál další forward Michal Gurka, jehož zraněné rameno si vyžádá dlouhodobější absenci.

V sobotu opět doma

O víkendu krajský přebor vstupuje do druhé poloviny základní části, kterou Velká Radouň zahájí v sobotu domácím střetnutím s českobudějovickým David servisem (17 hodin).

„Bude to utkání, které by mělo hodně napovědět o našich ambicích pro tuto sezonu. Aspoň já to tak cítím,“ tvrdí Hudler na adresu nepříjemného protivníka, s nímž nemá Velká Radouň dlouhodobě příliš lichotivou bilanci.

„Ale pokud chceme postoupit do play off, je naší povinností doma vítězit. Musíme hrát ze zabezpečené obrany, velice soustředěně a disciplinovaně. Každé zbytečné vyloučení by se nám mohlo vymstít,“ je přesvědčený Hudler.

Ten zároveň dobře ví, že pokud chce tým dotáhnout k vytoužené vyřazovací části, kam postoupí osm nejlepších, bude muset nyní začít vozit body i z venku.

Současná 11. příčka Velké Radouně a šest získaných bodů budiž toho dokladem a dostatečným varováním.