Jihočechům se stále nedaří v úvodu sezony nahodit motor do plných obrátek. V Šumperku neustále dotahovali, ale nakonec se domů vraceli s prázdnou.

V brance hostí se opět objevil Bláha, do centru prvního útoku se postavil poprvé v sezoně Pajič. Už v 5. min. sice nastřelil jeho spoluhráč Vaniš tyč, ale do vedení šli díky Holíkově střele Šumperští.

Po ukázkové akci Vaniše Rob vyrovnal, ale ještě v první třetině kontroval ze strany soupeře Žálčík.

Pořádně divoký byl vstup do druhého dějství. Hned po čtrnácti vteřinách se přesně trefil Pajič a bylo vyrovnáno. Jenže po pouhých dvaceti vteřinách si hosté nechali ujet Staňka a bylo to 3:2. Ve 26. min. potrestal hrubici v rozehrávce Motoru Moskal a domácí poprvé odskočili na dvoubrankový rozdíl. Kontaktním gólem vrátil v polovině zápasu Jihočechy do hry kapitán Straka.

Nápor hostí ve třetí třetině otupily góly Žálčíka a Veleckého. Vráblík sice ještě snížil, ale poslední slovo na 7:4 měl domácí Moskal.

Branky a nahrávky: 14. Holík (Staněk), 17. Žálčík (Sedlák, Moskal), 21. Staněk (Sedlák, Moskal), 26. Moskal (Žálčík), 46. Žálčík (Staněk),  52. Velecký (Plášek, Haas), 60. Moskal (Žálčík) – 15. Rob (Vaniš), 21. Pajič (Boháč, Punčochář), 31. Straka, 58. Vráblík (Nouza). Vyloučení 6:4 (navíc dom. Sedlák 10 min.), využití 0:0. Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba.

Motor: Bláha – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Růžička, Mucha, Parýzek, Suchánek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Vaniš, Rob, Heřman – Prokeš, Trummer, Marek.