Byla podle vás výhra domácích zasloužená?
Počítali jsme s tím, že v prvních deseti minutách na nás soupeř vletí a bude chtít dát nějaké góly. Bohužel jsme při vlastním oslabení inkasovali a nějaký čas jsme se s tím nedokázali srovnat. Díky bohu jsme poté dokázali vyrovnat, čímž jsme se vrátili do hry. Celkově se mi utkání hodnotí špatně. Domácí hráli bojovností a srdcem, což nám chybělo. Neměli jsme tam ani moc hokejových akcí. Rozhodla bojovnost, které bylo na straně Vsetína víc.

Tlak Vsetína byl v úvodu zápasu skutečně mimořádný. Nezaskočila vás trochu jeho síla?
Mně osobně to nepřekvapilo a očekávali jsme to všichni. Věděli jsme, do čeho jdeme. O to je horší, že jsme se s tím dvě třetiny nedokázali srovnat. Inkasovali jsme hloupý druhý gól a už jsme se z toho bohužel nedokázali vzpamatovat. Chyběla nám kloudnější hokejová akce, i když ve druhé třetině jsme šancí měli dost. Jak už jsem říkal, Vsetín to uhrál bojovností a srdcem. Tři body si zaslouží.

Za stavu jste 1:1 jste měl vy osobně velkou šanci, kdy jste měl před sebou odkrytou téměř polovinu branky. Co se přihodilo, že se vám nepodařilo kotouč umístit do sítě?
Domácí obránce mi to trochu ztečoval a puk šel jinam, než by měl jít. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Hned při prvním střídání jsem měl šanci, a kdybych dal gól na 1:0, tak by to třeba bylo také jiné.

Mohl být malinko problém, že vám kvůli zranění při rozbruslení vypadl centr prvního útoku Rok Pajič a museli jste narychlo míchat složením útočných formací?
Takové věci se mohou stát. Nemáme se na co vymlouvat. Máme čtyři kvalitní pětky, a když někdo vypadne, tak za něj zaskočí další. Na sehranost by to až takový vliv mít nemělo. Měli jsme předvést hru, kterou umíme a chceme hrát. Tu kdybychom ukázali a přidali ještě větší bojovnost, tak bychom vyhráli. Byla to naše chyba.

Vnímal jste atmosféru zápasu, která byla skutečně výjimečná?
Atmosféra byla výborná, to souhlasím. Zažil jsem ji tady už při finále druhé ligy s Přerovem, takže jsem také věděl, do čeho jdu. I pro nás je to mnohem lepší, než když hrajeme v Kadani před dvaceti diváky. To by nás mělo také vyburcovat. Hlavně kvůli našim fanouškům, kteří si brali volno, aby nás jeli přes celou republiku podpořit. Pro ně musíme na ledě nechat všechno. A to tam z naší strany tentokrát prostě nebylo. Bohužel.

Je dobře, že máte možnost napravit dojem hned po dvou dnech v pátek doma proti Třebíči?
Myslím si, že je to dobře. Ve Vsetíně jsme se hledali a nebyl to z naší strany dobrý výkon. Je dobře, že se hraje takhle brzy, a máme možnost odčinit to, co jsme předvedli ve Vsetíně. Pro fanoušky, ale i pro nás samotné.