Úvodní minuty šlágru patřily domácím. Nezaskočily vás trochu Karlovy Vary svým nástupem?
Domácí na nás vlítli, ale naštěstí jsme to zvládli bez inkasovaného gólu. A ubránili jsme i přesilovku soupeře. Dokonce jsme později sami skórovali, ale v závěru první třetiny jsme inkasovali dva dost zbytečné slepené góly.

Kde se především stala chyba, že jste nechali soupeře otočit skóre?
Poprvé jsem udělal chybu já. Slabě jsem vyhodil puk vzduchem, karlovarský hráč ho na modré rukou zachytil a vypálil. Trefil tyč a Kverka to pak dorazil do branky. Vyhazoval jsem to sice bekhendem a už jsem byl na ledě docela dlouho, ale takovou situaci musím prostě zvládnout lépe. Druhý gól jsme dostali podobně, když jsme také nedokázali kotouč pořádně dostat z naší třetiny.

Sice jste prohrávali 1:2, ale do druhé třetiny jste vstoupili dobře a soupeře přehrávali.
To je pravda. Mohli jsme vyrovnat při přesilovce domácích. Nastřelil jsem ale jen tyčku. Bohužel. Pak nám soupeř odskočil na 3:1, což bylo rozhodující.

Byl to jeden z klíčových momentů zápasu. V oslabení Václav Nedorost karlovarského Novotného v brance ze sóla nepřekonal, ale vy jste měl na dorážku celkem dost času. Alespoň se zdálo.
Puk se ke mně odrazil a chtěl jsem to dát brankáři do protipohybu. Bohužel jsem trefil jen tyč. Těžko říct, jak by se zápas vyvíjel, kdybych to trefil a vyrovnal na 2:2. Ale na kdyby se nehraje. Nedal jsem a konečný výsledek vypadá nepříznivě pro nás.

Druhou třetinu jste dobře začali, ale nepřibrzdila vás někdy až zbytečná vyloučení?
Přibrzdila. My jsme naopak hráli jen jednu přesilovou hru za celé utkání. To je strašně málo a podobné to bylo i před týdnem v Třebíči. Musíme si pro fauly více chodit.

Po dvou třetinách vedli domácí 3:1. Dalo se ještě se zápasem něco dělat?
Chtěli jsme to otočit. Říkali jsme si, že když daly Vary v průběhu minuty dva góly, tak proč by se to nemohlo podařit i nám. Stáhli jsme hru jen na tři útoky, ale gól už jsme přes veškerou snahu nedali.

Co vám řekl zápas o první místo směrem k play off?
Prohra v takovém duelu samozřejmě mrzí. Zápas je třeba si pořádně rozebrat. Hráli jsme jen jeden a půl přesilovky. To je hrozně málo. Je třeba pracovat dál.

Hrál se přímý duel o čelo tabulky. Jak velký význam pro vás první místo má?
Jde hlavně o prestiž. Každý chce být první. Do konce základní části zbývají ještě dva zápasy. Budeme bojovat dál a třeba se ještě na vedoucí místo vrátíme.

Tempo zápasu bylo podstatně vyšší než v běžných prvoligových zápasech. Vnímali jste to na ledě podobně?
Bylo to svižné utkání a řekl bych, že mělo extraligové parametry.

Posunul jste se do první formace. To je bezpochyby pozitivní pro sebevědomí každého hokejisty.
Pochopitelně mě to potěšilo. Na nedostatek ledu jsem si rozhodně stěžovat nemohl. Celkově jsem ale šanci, kterou jsem v první lajně dostal, neproměnil. Dostali jsme jeden gól. Za čas na ledě jsem však fakt rád. Není lehké se prosadit v týmu s tolika hokejovými osobnostmi. Prohráli jsme, ale je třeba jít dál a chystat se na další zápasy.

Ve středu přijede Kladno s legendárním Jaromírem Jágrem. Těšíte se?
Těšíme se moc. Z nás mladších kluků ho měla většina vylepeného na plakátech. Zápas byl vyprodaný okamžitě, jakmile se objevila informace, že Jágr bude za Kladno hrát. Zápas vysílá přímým přenosem i Nova Sport, což ještě zvyšuje jeho prestiž.