Lepší vstup do zápasu přitom měl domácí Třinec. Už ve 2. min. obrana Jihočechů zaváhala a českobudějovický odchovanec Zíb otevřel skóre. Pak ale přišly velké chvíle hostí. Nejprve si na Mikušův pas najel Gulaš a ač faulován, svůj bekhendový blafák provedl dokonale.

O chvilku později ve vlastním oslabení Květoň řešil přečíslení přesnou střelou do horního růžku a hosté poprvé vedli. Hned v úvodu druhého dějství o sobě dal vědět nejproduktivnější hráč týmu Kašpařík. Jeho dorážka pouhých třiadvacet sekund po začátku druhého dějství znamenala dvoubrankový náskok.

V polovině zápasu dorazil z hranice brankoviště Martynkovu střelu Červený a mistr byl doslova na ručník. Přesto se nevzdali a v závěru druhé třetiny vykřesali jiskřičku naděje. Na konci rychlé kombinační akce byl Orsava.

Začátky třetin však měli hosté výborné a potvrdilo se to i v úvodu té třetí. Uplynulo pouhých deset vteřin ze závěrečné části hry a hosté vedli zase o tři branky. Postaral se o to poměrně lehkou střelou zpoza modré čáry Šimánek.

Hamerlíka v domácí brance nahradil Vojtek a deset minut před koncem přišla poslední drobná komplikace, když Ostřížek zaznamenal svůj premiérový extraligový gól. To ale bylo z třinecké strany všechno a při domácí power play pečetil do prázdné branky Mikuš.

Branky a nahrávky: 2. Zíb (Polanský), 38. Orsava (Rufer, Ostřížek), 50. Ostřížek (Davison) – 15. Gulaš (Mikuš), 18. L. Květoň (Kolarz), 21. Kašpařík (Kotalík), 33. Červený (Martynek), 41. Šimánek (Kašpařík), 60. Mikuš. Vyloučení 4:4, využití 0:0, v oslabení 0:1. Rozhodčí: Blecha, Polák – Bryška, Novák. Diváci: 4104.
Třinec: Hamerlík (41. Vojtek) – Hrabal, Zíb, Lojek, St. Hudec (22. Cartelli), Richter, Davison – D. Květoň, Bonk, Klimenta – Kohn, Peterek, Adamský – Hrňa, Polanský, McGregor – Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš – Kašpařík, Kotalík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Podlešák – L. Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.