Českobudějovický Motor vstoupil do zápasu výborně. Na začátku páté minuty sehráli Jihočeši dobře standardní situaci na buly, Roman Vráblík (26 let, 189 cm, 85 kg) střílet umí – 0:1.

Do kabin se ale šlo za vyrovnaného stavu. Domácí si totiž vypracovali několik slibných příležitostí, z nichž jednu využili.

Mrázek čtyři minuty před sirénou naprosto ideálně našel Rašku, který měl v zakončení také štěstí a nakonec Gábu v brance Motoru dokázal překonat.
Tým trenéra Stavjani byl v úvodních dvaceti minutách jasně lepší, jenomže stačilo drobné zaváhání a po vyrovnání se do útoku Tlačila také Horácká Slavia.

Nakonec byly oba týmy spokojené po dvaceti minutách s nerozhodným výsledkem. Do druhé třetiny vstoupily oba celky opatrně. V polovině zápasu ale dvakrát Třebíč udeřila. Ve 32. minutě Pekr a o minutu později Zohorna.

Jihočeši dokázali vstřelit okamžitě kontaktní gól, autorem dorážky byl Benjamin Walker – 2:3.

Jenomže nepohlídaný Raška znovu vracel domácím dvougólové vedení.

Nepříliš vydařenou partii jihočeského týmu dokumentovala 36. minuta zápasu, ve které Motor v defenzivě selhal, šikovný Pekr svým druhým gólem (proměnil trestné střílení) v utkání upravil už na 5:2.

Ve druhé třetině padlo celkem šest gólů, bohužel, čtyři inkasovali hosté.

Účet střelecky extrémně produktivní části hry uzavíral Michal Chovan (5:3). Šest gólů padlo za 6(!) minut.

Třetí třetinu začal Motor náporem. Ten podpořila přesilovka při Kochově vyloučení (vysoká hokejka).

V závěru to Motor ještě vyzkoušel bez brankáře Gáby se šesti muži na ledě, jenomže Třebíč uzavřela prostor před svým gólmanem a takticky dobře zvládla všechny důležité okamžiky.

Čermák už stačil jen 13 vteřin před závěrečnou sirénou snížit na 5:4.

Branky a nahrávky: 16. Raška (Mrázek), 32. Pekr (R. Erat, Dolníček), 33. R. Zohorna (Mrázek, Raška), 35. Raška (Jan Wasserbauer, Mrázek), 35. Pekr (TS) – 6. Vráblík (Pajič, Čermák), 33. Walker (Nouza, Zíb), 38. Chovan (Pajič, Nouza), 60. Čermák (Nouza, Vráblík)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, J. Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Dolníček, R. Erat, Mrázek – Raška, Jan Wasserbauer, Kristl – R. Zohorna, Kusko, Huňa – Psota, Malec, T. Havránek – Pekr.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Vráblík, Suchánek, Žovinec, Pavlin, Zíb, Mazanec, Mucha – L. Květoň, Nouza, Walker – Čermák, Pajič, Chovan – Točík, Doktor, Babka – Škoda, Šulek.
Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Konvička