Jak se to seběhlo, že jste si s Radkem Bělohlavem vyměnily role?
Přišlo to od vedení klubu. Jde hlavně o nějakou změnu v kabině, přípravě na zápasy i tréninky. Trošku se promění i komunikace s hráči. Uslyší zase jiný hlas. Musíme zkusit všechno, aby se nám podařilo tým zase nastartovat.

Dal jste si alespoň krátký čas na rozmyšlenou, nebo jste na nabídku být hlavním trenérem rovnou kývl?
Měli jsme k tomu debatu, na které jsme se na této změně domluvili. Ono se toho zase tak moc převratného nestane.  Toto mužstvo je Radkovo dílo a on kolem něj udělal spoustu práce. Jedná se spíše o kosmetickou úpravu. Změna je pouze v tom, že já budu připravovat mužstvo přímo na zápas. V něm budu koučovat útočníky a Radek obránce.

Tréninky povedete vy nebo Radek Bělohlav?
Vedení tréninků zůstane stejné. S tím nemáme vůbec žádný problém. Radek má perfektní tréninky. Potíž je v tom, že to někteří hráči nedokáží přenést do utkání. Je to ale také otázka kvality jednotlivých hráčů. Věci, které fungují, ale bourat nebudeme.

Vaší parketou byla videopříprava. Té se budete věnovat i nadále?
Videopřípravu jsme dělali dohromady s Radkem a budeme ji dělat takhle i nadále. Pouze teď u ní budu mít větší slovo já.

Vaše mužstvo nejvíce trápí koncovka. Budete pracovat hlavně na jejím zlepšení?
Víme, že toto mužstvo v současnosti není schopné hrát atraktivní hokej. Na každý gól se strašně nadře. Proto především nesmíme dostávat zbytečné góly a budeme muset zapracovat ještě více na defenzivě. Můj názor je takový, že když budeme hrát dobře v defenzivě, tak přijdou i šance do útoku. A je třeba je proměňovat.

Zdá se, že tým nemá problém dostat soupeře pod tlak, ale s využíváním šancí je skutečně na štíru.
Ve dvou třetinách zápasů jsme soupeře přestříleli, přesto jsme řadu z nich prohráli. První liga vyžaduje trpělivou defenzivu a čekání na šance. Hned v prvním utkání proti Havlíčkově Brodu jsme hráli otevřenou hru. Prohráli jsme, ale pak jsme přijeli s opravdu velkou pokorou do Třebíče, kde soupeř sice na ledě dominoval, ale vyhráli jsme 2:1. Ve stejném stylu bychom se teď měli snažit pokračovat. Hrát trpělivě zezadu a čekat na šance. Věřím, že jich bude víc v situacích dva na dva než pět na pět. V plném počtu se snažíme soupeře přetlačit, stojí nás to spoustu sil a nemáme hráče, který by protivníka v jeho třetině přehrál. Musíme hrát opravdu dobře ve středním pásmu a do rozhýbané obrany soupeře zkoušet nějaké kontry. To by nám mělo více vyhovovat. Když jsem si dělal rozbor všech gólů, tak jsme dali pouze dva po nějakém forčekinku nebo presinku v útočné třetině.

Chystáte nějaké zásadnější změny ve složení jednotlivých útoků?
Moc změn dělat nemůžeme, protože nás trápí marodka a nemáme dostatek hráčů na nějaké změny. Zranění jsou Melka a Bárta, za juniory bude hrát Rob. Budeme rádi, když dáme na Ústí dohromady dvanáct útočníků.

Budete mít k dispozici plzeňské hráče na střídavý start Boháče s Pitulem?
Ti bohužel nebudou. Poprvé by ale měl nastoupit náš odchovanec obránce Ivo Kotaška.

Co čekáte od Ústí nad Labem, které zatím zůstává svými výkony dost za očekáváním?
Díval jsem se na ně několikrát na video. Mají tři šikovné centry Roubíka, Alinče a Kloze. Je to v útočné fázi hodně nebezpečné mužstvo. V prvním vzájemném duelu nás hodně přečíslovalo. Musíme hrát opravdu poctivě z defenzivy. To by mělo přinést úspěch.