Zápas jako v play off! Motor v pohledném duelu rozstřílel Kadaň

Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice vyhráli ve 45. kole první ligy s Kadaní 6:1. V dalším kole hrají ve středu v Mostu (17.30).

17.1.2015

Martin HeřmanFoto: Deník/ Jan Škrle

Do branky Jihočechů se vrátil Ondřej Bláha, domácí trenéři měli k dispozici pouze deset útočníků. Do hry se vrátil po zranění obránce Růžička, ale musel po souboji u mantinelu v osmé minutě odstoupit. Domácí měli parádní nástup. Ve 3. minutě Suchánek dlouhý pasem vyslal do úniku Nouzu, který byl faulován, ale trestné střílení rozhodčí nenařídil. Českobudějovický kanonýr se zlobil, ale nemusel se durdit dlouho. Hra totiž pokračovala, Heřman vybojoval kotouč v rohu, předložil ho před poloprázdnou branku Tomáši Nouzovi, který nad Moučkův beton otevřel skóre.

Po inkasované brance Kadaň přidala na aktivitě a díky dvěma přesilovkám v řadě si vytvořila převahu. Domácí se však mohli spolehnout na brankáře Bláhu, který se vyznamenal proti tutovce Chrpy. Domácí byli produktivnější. V jejich první početní výhodě Strakovo komando zamklo kadaňské kvarteto, Vráblíkova několikátá dělovka se odrazila k Martinu Heřmanovi, který jí dorazil do sítě.

V závěru třetiny mohla Kadaň snížit. Nejprve byl totiž vyloučen Chmelíř a o osmnáct vteřin později neatakovaný Suchánek vyhodil kotouč z vlastní třetiny tak razantně, že trefil ochrannou síť za kadaňskou brankou a šel také za katr. Dlouhé dvojnásobné oslabení Motor zvládl, skvěle pracovali Straka s Nouzou.

Po pauze se duel změnil v boj, kterému nechyběly emoce na obou stranách. Motor byl aktivnější, měl k dispozici několik přesilovek. Jednu z nich proměnil, to když Boháč nastřelil spojnici a v následné mele v brankovišti dorazil kotouč do sítě Pajič. Záhy však musel ze hry odstoupit další obránce bek Semrád a domácí museli hrát pouze na pět obránců. Ještě hůře bylo Jihočechům o chvíli později, kdy musel do kabiny i Suchánek a zbývali už pouze čtyři obránci.

Na konci 36. minuty přišlo kadaňské snížení. Račuk v přesilovce obkroužil branku, přesnou přihrávkou našel najíždějícího Šagáta, který uklidil kotouč pod horní tyčku. Ten samý hráč mohl přidat utkání další náboj, ale jeho teč pár vteřin před koncem druhé třetiny skončila jen na tyči.

Třetí část začal Motor nepříliš povedenou přesilovkou, na jejímž konci předvedl Vráblík v rozehrávce kriminální chybu, když doslova namazal Jakubu Novákovi, jehož střelu fantastickým semaforem zastavil brankář Bláha. Odpor Kadaně domácí definitivně zlomili ve 49. minutě, kdy se po Robově dobré práci prosadil Vaniš.

Domácí pak už na ledě vládli. Po dvou přesných přihrávkách se postupně prosadili Boháč a podruhé v zápase Heřman a z vyrovnaného zápasu nakonec byl debakl. Deset vteřin před koncem se ještě pět tisíc diváků dočkalo třešničky v podobě pěstního souboje Švihálka s Chrpou. Ten domácí borec jednoznačně ovládl a užil si ho stejně jako následnou oslavu vítězství svého i celého týmu. Motor tak porazil Kadaň vysoko 6:1.

Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Vráblík, Suchánek, Chmelíř, Semrád, D. Růžička – Boháč, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.
Kadaň: Mouček – Šulák, Mrázek, Pavlas, Tejnor, Černý, Trefný – Jíra, Kus, K. Ton – Hlava, Šagát, Račuk – Muler, L. Novák, J. Novák – Chrpa, Lehnert, Ringler. Trenér Beck.

Branky a nahrávky: 3. Nouza (Heřman, Straka), 16. Heřman (Vráblík, Nouza), 32. Pajič (Boháč, Švihálek), 49. Vaniš (Rob, Prokeš), 58. Boháč (Pajič), 59. Heřman (Straka) – 36. Šagát (Račuk). Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 11:11, navíc Švihálek 5 + do konce - Chrpa 5 + do konce, Pavlas 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5056.

Ohlasy trenérů – Radek Bělohlav (Motor): „Utkání mělo náboj, divákům se muselo líbit. Třetí třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Duel už připomínal zápasy v play off. Povedly se nám přesilovky, ve kterých jsme rozhodli. Po zápase na Kladně jsme potřebovali vyhrát, což se nám povedlo. Přišli jsme ale o tři obránce, jejichž doba léčení bude bohužel asi delší."

Jaroslav Beck (Kadaň): „Měli jsme z utkání velký respekt, ale nakonec si myslím, že to bylo pohledné utkání. Donutili jsme hrát Budějovice až do konce a z utkání mám i přes prohru dobrý pocit. Domácí byli lepší v přesilovkách, vyhráli zaslouženě."

Autor: Pavel Kortus

17.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.