Hokejisté v sobotu cestují k dalšímu druholigovému utkání bez sedmi zraněných útočníků!


Šťastný, Kadlec, Zykin, Dvořák, Mikš, Dolina a Formánek – ti všichni si momentálně musí nechat na hokej zajít chuť. Ke všemu zlému se nejedná o krátkodobé šrámy, ale o potíže, u nichž není dopředu nikdo schopen odhadnout, na jak dlouho hokejistům vystaví stopku.

„Je to doslova katastrofa,“ nevěřícně kroutí hlavou technický manažer Vajgaru František Dvořák. „Bohužel to mužstvo postihlo v době, kdy nám los přisoudil soupeře, kteří jsou z našeho pohledu hratelní a v optimálním složení by byl velký předpoklad zisku bodů,“ zmínil Klatovy, Rokycany, Roudnici nad Labem a pražskou Kobru.

„Ale nedá se nic dělat, bereme s sebou juniorské útočníky Skrinera, Burdiana, Schmidta a Sekeru i beka Pospíchala,“ vysvětlil Dvořák.
Od toho se proto v sobotu při utkání 5. kola druhé ligy v Rokycanech musí odvíjet i jednoduchá taktika zdecimované jindřichohradecké družinky.
„Budeme se muset zatáhnout do hluboké defenzívy, hrát destrukci, domácím to otrávit a spoléhat na brejky, při nichž by na soupeře mohla platit především rychlost a dravost finských hráčů,“ podotkl manažer s tím, že k dovršení krize Finové Kurikka s Piirainenem v týdnu leželi s horečkou. . .

O hodně příjemnější je informace ohledně příchodu tří posil. V příštím týdnu by měl klub vyřídit formality pro start obránce Martina Všetečky z Klášterce nad Ohří, jenž Vajgaru pomáhal v závěru minulé sezony, a v dalších dnech by se měli z téhož oddílu do kádru Jihočechů stěhovat i bek Lukáš Palubjak a útočník Libor Dudek.