Ve čtvrtfinále jste vyřadili Přerov 4:0 na zápasy. Přes hladký výsledek to nebyla lehká série. Souhlasíte?
Byla to těžká série, ale zvládli jsme ji. Vyhráli jsme 4:0, což je super výsledek. Jednoduché to ale rozhodně nebylo. Na každý zápas jsme se museli stoprocentně připravit.

Bylo klíčovým pro vývoj série hned první utkání na domácím ledě, ve kterém jste prohrávali už 0:3, přesto jste ho nakonec dokázali vyhrát v prodloužení?
Do prvního zápasu jsme špatně vstoupili. Bylo to ale také tím, že jsme předtím dva týdny nehráli. Chvíli nám trvalo, než jsme zase chytili zápasový rytmus. Od konce druhé třetiny jsme začali hrát to, co jsme hrát měli. První zápas jsme nakonec otočili, i když to bylo složité.

ČTĚTE TAKÉ: Návštěva pivovaru pozitivně naladila hokejisty Motoru na odvetu

Zbývající tři duely měly sice těsné výsledky, ale zdálo se, že jejich průběh kontrolujete. Měli jste podobný pocit i na ledě?
Takhle se v play off hraje. Jakmile vedete o gól, tak si výsledek hlídáte. To se nám dařilo. Zachovali jsme chladnou hlavu a nepouštěli jsme soupeře do velkých šancí. Z naší strany to byl dobrý výkon.

Přerovští hokejisté poměrně dost provokovali. Musel jste se hodně držet, abyste se nepopral?
Soupeř se nám snažil provokovat, abychom byli vylučováni. Přesilovky měl velice dobré. Ale dokázali jsme se udržet, což bylo důležité. Je fakt, že Přerov to zkoušel pořád. Nebylo lehké to ustát.

V semifinále vás čeká Slavia Praha. Co od této série očekáváte?
Určitě to bude těžké, protože Slavia má silný tým. Ve čtvrtfinále vyřadila Třebíč 4:0 na zápasy, což je opravdu slušný výsledek. Hovoří sám za sebe. Ale uvidíme. Trenéři nás na sérii určitě dobře připraví. Nachystáme se. Už se na to těším.

Přál jste si v semifinále Slavii, nebo jste chtěl spíše nějakého jiného soupeře?
Je mi jedno, s kým budeme hrát. Když se podívám, že jsou v semifinále Jihlava, Kladno a Slavia, tak právě Slavia je pro nás nejlepší volba. Alespoň si myslím.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Už se nemůžeme dočkat, těší se Marek Sloboda na domácí dvojzápas s Kladnem


V průběhu sezony odešla ze Slavie kvůli finančním potížím celá řada klíčových hráčů. Je podle vás mužstvo oslabeno?
Nemusí to být tolik znát. Slavia má svůj herní systém, který dodržuje. Je v semifinále, to znamená, že svou kvalitu určitě má. Nic nesníme podcenit. Jak už jsem řekl, bude to těžká série. Pokud ale budeme hrát náš hokej a budeme dodržovat pokyny, tak věřím, že to zvládneme.

Co se vám vybaví, když si vzpomenete na loňskou semifinálovou sérii, kdy jste hrál proti Motoru za Slavii a vyhráli jste 4:0 na zápasy?
Motor byl tehdy favoritem, ale měl hodně zraněných. To pro nás byla samozřejmě výhoda. Důležitý byl první zápas v Budějovicích, který jsme zvládli. Nebyla to jednoduchá série. Ale letos máme tady v Motoru silné mužstvo a naše šance na postup jsou větší než u Slavie.

Od příští sezony se nebude z WSM ligy sestupovat a každý rok se soutěž o jednoho postupujícího ze druhé ligy rozšíří. Zaznamenal jste tuto informaci?
Ne.

A co tomu říkáte?
Úroveň WSM ligy se oproti loňsku zlepšila. To jednoznačně. Těžko ale odhadovat, jestli to tak bude i nadále.