Nejčastějším terčem zlodějů jsou osamocená auta na parkovištích. Zatím poslední případ se odehrál ve čtvrtek na Suchdolsku. „Mezi 16:15 a 16:30 mi nějaká nižší forma života navrtala do nádrže auta dvě díry. Stalo se tak během krátké procházky u pískovny Cep na velkém parkovišti, kde stálo pouze mé auto,“ vylíčil nepříjemný zážitek na sociálních sítích pan Zdeněk s tím, že když přišel k autu, benzín stále tekl proudem.

Po otočení klíčkem mu ale palivoměr i přesto signalizoval ještě polovinu nádrže. Zvládl tak auto ještě nastartovat a dojet domů. „Byl jsem se potom poptat na policii v Třeboni a dle jejich slov nejsem první případ. Něco podobného již zaznamenali v Břilicích, Novosedlech a na Suchdolsku. Myslete proto na to, kde parkujete, choďte s očima otevřenýma a všímejte si,“ varoval ostatní motoristy majitel poškozeného vozu.

Posprejovaná fasáda garáží ve Studené.
Nová díla sprejerů se objevila v Hradci i ve Studené. Policie po autorech pátrá

Policisté jeho slova potvrzují. Jen za poslední dva měsíce řeší v lokalitě šest takových případů. Škody způsobené zatím neznámým pachatelem nebo pachateli šplhají do desetitisíců korun.

„V měsících březen a duben došlo na Třeboňsku k poškození dvou nádrží u osobních vozidel a následnému odcizení pohonných hmot, na Suchdolsku ke čtyřem těmto skutkům. Na Třeboňsku došlo k jednomu skutku přímo v Třeboni, ke druhému v Novosedlech nad Nežárkou, na Suchdolsku u pískovny Cep, v Suchdole a v Hamru,“ upřesnila Deníku jednotlivé případy jindřichohradecká policejní mluvčí Věra Mžiková a dodala, že policisté se těmito skutky intenzivně zabývají a dělají vše pro to, aby se pachatele podařilo co nejdříve dopadnout. Zároveň přivítají jakékoliv informace od všímavých občanů na lince 158.