První z případů se stal 9. dubna krátce před půlnocí. Hlídka městské policie v Třeboni v tu dobu prováděla běžnou kontrolní činnost.

Jak přiblížila Veronika Trsková, u Kauflandu v Jiráskově ulici hlídka zastavila podezřele jedoucí vozidlo. „Ve vozidle se nacházeli čtyři mladíci. Po výzvě k prokázání totožnosti přítomných osob se řidič vozidla přiznal, že není držitelem řidičského oprávnění a vzápětí se jeden z mladíků dal na útěk. Na místo byla ihned přivolána hlídka Policie ČR. Po příjezdu policistů zahájili strážníci pátrání po muži, který se dal na útěk,“ popsala.

Útěk ale mladíkovi moc nepomohl. Strážníci ho totiž díky dobré místní znalosti rychle odhalili na jedné z čerpacích stanic, kde se znovu pokusil o útěk. Na řadu tak musely nastoupit donucovací prostředky a pouta.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Dvě nezletilé zlodějky a pomoc zraněné cyklistce

A mladík v poutech podle Veroniky Trskové moc dobře věděl, proč se dal na útěk. „Strážníkům uvedl, že je v pátrání. Po provedeném ztotožnění bylo opravdu zjištěno, že se jedná o hledanou osobu. Z tohoto důvodu byl mladík předveden na obvodní oddělení Policie ČR v Třeboni,“ doplnila.

Druhý případ se odehrál 14. dubna v brzkých ranních hodinách.

„Tentokrát se jednalo o dva muže na jízdních kolech, kteří upoutali pozornost hlídky městské policie tím, že jejich kola nebyla opatřena potřebným osvětlením. Po prokázání totožnosti obou mužů bylo z registru osob vidno, že po jednom z přítomných touží Policie ČR pro nástup do výkonu trestu odnětí svobody,“ informovala Veronika Trsková a dodala, že výše zmíněný muž byl smířený se svým rozsudkem, s nasazením služebních pout i s převozem na obvodní oddělení Policie ČR v Třeboni.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Třeboňáky rozrušili podivní lidé na bříze i kácení stromů

Strážníci pomáhali u nehod

Hned dva dny po sobě mířila hlídka třeboňských strážníků asistovat složkám IZS k dopravním nehodám.

První ze zmíněných nehod se stala v pátek 12. dubna v odpoledních hodinách na silnici I/24 v Třeboni. „Zde se srazilo osobní vozidlo s nákladním vozidlem. Hlídka městské policie zajistila místo pro přistání vrtulníku zdravotnické záchranné služby. Po transportu všech zraněných osob započali strážníci kyvadlově usměrňovat dopravu,“ uvedla Veronika Trsková.

Druhá žádost o asistenci městské policie u nehody pak přišla 13. dubna v poledne. „Dopravní nehoda se stala na silnici I/34 mezi Třeboní a Novou Hlínou. Zde se srazily hned čtyři osobní automobily. Dopravu kyvadlově usměrňovali strážníci,“ dodala Veronika Trsková.