Výbušný manželský trojúhelník

Mezilidské vztahy, zvláště jsou-li vyhrocené, bývají častým zdrojem konfliktů mezi účastníky, a pokud intenzita následných střetů přeroste mez, danou platnými zákony, řeší tyto konflikty často policisté či strážníci. "I když poté při vyšetřování události agresor tvrdí, a někdy opodstatněně, že on je vlastně ten poškozený a že ublíženo bylo především jemu, nelze připustit, aby se konflikt řešil násilím," naznačil pointu příběhu, který vygradoval minulý týden, Petr Zámek.

24. dubna v podvečerním čase přijal operátor Městské policie Třeboň oznámení, že v ulici Vodárenská v Třeboni má docházet ke vzájemnému napadání dvou osob. "Hlídka na místě zjistila, že se jedná o dva muže, přičemž předmětem konfliktu byla manželka jednoho z aktérů. Při střetu jeden z účastníků poškodil basebalovou pálkou vozidlo toho druhého. Po zklidnění situace byla záležitost kvůli podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci předána obvodnímu oddělení Policie ČR," popsala Petr Zámek. .

Zapomenuté auto v garáži

Volně dostupné motorové vozidlo s klíčky v zapalování je pro zloděje veliké lákadlo. "Nenechavých spoluobčanů není zrovna poskrovnu, a tak málokdo nechá svůj vůz bez zajištění, navíc v situaci, kdy potenciální zloděj nemusí vynakládat prakticky žádnou vynalézavost a k odcizení vozu mu stačí pár okamžiků," uvedl strážník.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: V poutech skončili utíkající mladík i hledaný muž

V sobotu 27. dubna krátce po třetí hodině ranní byla totiž hlídka městské policie Třeboň povolána ke garáži u jednoho z domů, kde stálo osobní vozidlo s klíčky v zapalování, přičemž vrata garáže byla dokořán a řidič vozu nikde. Podle oznamovatele byla tato situace neměnná již delší dobu.

"Hlídka se řidiče pokusila kontaktovat v místě události, ale neúspěšně. Protože hrozilo riziko odcizení vozidla a vrata garáže nebylo možno kvůli pohybovému čidlu uzavřít, hlídka použila k zajištění automobilu technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla, takzvanou botičku a vůz tímto zařízením uzamkla. Řidič vozu se telefonicky ozval až za několik hodin, před polednem. Velmi se divil, proč se mu na jeho autě objevila botička městské policie. Po poučení a sejmutí botičky si řidič zkontroloval vůz, že je v pořádku," přiblížil Petr Zámek a apeloval na všechny, že opatrnost je v takových situacích na místě.