"Zajistili jsme uvolněné billboardy ve Vodňanech, Českých Budějovicích a na dálnici D3 u Veselí nad Lužnicí. U Hamru jsme zabezpečili nakloněný telefonní sloup," vypočítává mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že si na své konto připsali i likvidaci lesních požárů. Bylo jich však méně, než v poslední dubnový den.

Doslova za "dva v jednom" se dá označit úterní požár u Nového Vojířova na Novobystřicku. Zde spadl strom do elektrického vedení a vypukl požár. Vše začalo před polednem. "Vítr zlomil strom, který spadnul na dráty elektrického vedení. Od stromu pak začala hořet lesní hrabanka, a to na ploše 100 x 30 metrů," popsala Vendula Matějů.

Hasiči zasahovali v lese u Bohunic, kde byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.
Poslední dubnový den hasiče zaměstnávaly požáry a také popadané stromy

Operační středisko HZS Jihočeského kraje vyslalo na požářiště sedm cisteren a čtyři dopravní automobily profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a jednotek SDH Nová Bystřice, Stráž nad Nežárkou, Kunžak, Staré Město pod Landštejnem a Český Rudolec. Velitel zásahu si vyžádal také přítomnost pracovníka firmy Eg.d.

"Vzhledem k rozsahu události a množství vyslaných jednotek byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. V 13 hodin byl požár pod kontrolou zasahujících hasičů. O hodinu a půl později byl požár zcela uhašen. Přímá škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 35 tisíc korun," doplnila Vendula Matějů.