Předchozí
1 z 3
Další

Vražda narkomana

Byla noc 23. listopadu 2011. K muži s bodným poraněním kousek za cedulí s označením města Dačice ve směru na Jemnici vyjela záchranka. Zakrátko však zraněný muž zemřel. Když soud začal rozplétat celou událost, ukázalo se, že pobodaný útočníka znal. "Tragédii předcházela jízda obou aktérů s dalšími do Dačic. Po jejich rozchodu řidič zjistil, že mu chybí mobil. Podezíral prý Tomáše a poslal ho hledat Marcela, že s ním chce mluvit. A ten ho našel… Když ho dohonil, Tomáš se prý k němu otočil a měl v ruce nůž. Při přetahování se o něj skončil v Tomášově těle. Zraněný si jej vytáhl, zavolal si záchranku, a když řekl, že zavolá i policii, druhý aktér šarvátky prý zpanikařil a vrátil se do Dačic. Po telefonátu zraněného si myslel, že má pomoc zajištěnou." Tak Deník o rok později v reportáži ze soudního přelíčení popisoval okolnosti případu. Oběť i jeho vrah byli závislí na drogách.

Pohled na místo činu na silnici za Dačicemi, kde nechal vrah svou oběť bez pomoci zemřít.Pohled na místo činu na silnici za Dačicemi, kde nechal vrah svou oběť bez pomoci zemřít.Zdroj: Policie ČR

Domácí úklid, alkohol a vykošťovací nůž na snoubenku

Neděle 19. července 2003 měla být pro snoubence v naprosto poklidné atmosféře. Vše narušila hádka partnerů, kterou zřejmě umocnil alkohol. "Po 17. hodině po slovní rozepři a napadení dřevěnou židlí muž čtyřikrát bodl dvou tehdy devětadvacetilelou přítelkyni vykošťovacím nožem do hrudníku," popisoval o rok později Deník v reportáži z krajského soudu. Zde také vyplynulo na povrch, že si muž při úklidu sem tam loknul alkoholu. A politou podlahou v uklizeném pokoji vygradovala hádka, která málem skončila tragédií. Pobodaná žena ještě stačila z domu utéct ven, kde ji náhodní chodci našli, zavolali a poskytli pomoc. Bez rychlé pomoci by možná vše dopadlo hodně špatně, neboť její život doslova visel na vlásku.

Nůž - ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: ČTK

Vražda jako v přímém přenosu

Zhruba o rok později, 26. července 2004, kriminalisté v Dačicích šetřili další mord. Vše odstartovala den předtím návštěva muže a jeho družky hospody v Černíci. Muž pak ráno šel na vlak do Dačic a přistoupil do vagonu, kde již seděla jeho družka s jedním ze synů. Vzala ho prý s sebou, protože se partnera bála. Na nádraží v Dačicích v obavách z dalšího násilí, které byly - jak se následně ukázalo - oprávněné, nechtěla vystoupit, že pojede až na zastávku. Ale pak i se synem vlak opustila. A hrůzostrašné drama jako ze špatného filmu začalo. Bití a demonstrace síly doprovázely poslední minuty života nešťastné ženy. Muž ji v jednom okamžiku odhodil k řece, protože slyšel jet auto. Jak tehdy Deník popisoval, lidé z firem okolo řeky Dyje mohli vidět, jak žena leží ve vodě a někteří i to, jak ji muž tlačil hlavu do vody a přikrýval ji rákosím. Čtyřiatřicetiletý agresor po činu utekl k matce do nedaleké vesnice, kde ho policisté sebrali.

V devadesátých letech počet násilných činů včetně vražd několikanásobně stoupl. Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Jan Karásek