Zátah jako z akčního filmu se na jihu Čech odehrál ve čtvrtek 8. února 2024. Policisté dopadli jen chvíli po činu zloděje, který v Kunžaku okradl vlastní matku a jejího přítele. Vydatně jim v tom pomohl řidič taxíku, který si pachatel zavolal.

Vše začalo podle policejní mluvčí Věry Mžikové chvíli po desáté hodině večer, kdy novobystřičtí policisté přijali oznámení o krádeži. „Podezřelý, který bydlel v Kunžaku společně se svojí matkou a jejím přítelem, využil situace, kdy byl v domě sám a z kanceláře v suterénu odcizil finanční hotovost ve výši 42 tisíc korun. Poté odjel taxíkem neznámo kam," shrnuje Věra Mžiková prvotní informace, se kterými mohli policisté pracovat.

U jindřichohradeckého McDonald’s havarovalo v pátek 9. února večer osobní auto.
U jindřichohradeckého mekáče havarovalo auto. Sjelo ze srázu mimo silnici

„Ihned kontaktovali taxislužbu, kde zjistili, že jej řidič veze do Prahy. S řidičem se telefonicky spojili a taktně mu sdělili, že právě přepravuje osobu, která se dopustila trestného činu. Poté se s ním domluvili, aby nenajížděl na dálnici, ale aby jel přes Soběslav směrem na Tábor, kde bude kontrolován policejní hlídkou," líčí domluvenou strategii. A nalíčená past zafungovala. „Ve chvíli, kdy si řidič taxi všiml policejní hlídky, sjel s vozidlem na čerpací stanici v Sezimově Ústí, kde policisté podezřelého muže zadrželi.

Zloděj zřejmě jen tak nevyvázne. Čelí podezření z přečinu krádeže. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Muž se totiž obdobného činu dopustil v posledních třech letech a byl za tento čin odsouzen a potrestán," doplňuje Věra Mžiková.