Hned první koncert se uskuteční k příležitosti výročí republiky. „Bude hodně slavnostní pro nás pro všechny,“ myslí si ředitel. Hraje Smetanovo trio. Čeká vás i jihoamerická hudba v podání Tria del Diablo, folklor a advent s Musica Bohemica a jejím uměleckým vedoucím Jaroslavem Krčkem, zpívaný koncert s barytonistou Romanem Janálem. Tradičně nebude chybět ani mluvené slovo, tentokrát s Martinou Kociánovou a Petrem Nárožným. „Je úžasný vypravěč,“ chválí si Miloš Končický.

Nejvíc se ale podle svých slov Miloš Končický těší na březnový koncert. „Ten jsem si tak trošku naplánoval a vysnil… Ten maďarský trumpetista je neuvěřitelný zázrak!“ Řeč je o Mihály Könyves-Tótovi, který vystoupí spolu s klavírem Miroslava Sekery. „Je neuvěřitelný, člověk hudebně na úžasné výši. Vyhrál Pražské jaro a my jsme ho už jednou měli na koncertě s varhaníkem panem Tůmou. Hned jsme mu nabídli další spolupráci. Nic podobného jsem ve svém životě neslyšel,“ vypráví o zážitku s trumpetistou.

Program festivalu:
od 19 h v divadle J. K. Tyla v Třeboni
Čtvrtek 18. říjnaKoncert ke 100. výročí republiky Smetanovo trio: Jan Páleníček – violoncello, Jitka Čechová – klavír, Radim Kresta – housle
Čtvrtek 15. listopaduRoman Janál – baryton, Marián Lapšanský – klavír
Čtvrtek 13. prosinceAdventní koncert
Musica Bohemica: Jaroslav Krček – umělecký vedoucí
Čtvrtek 24. lednaVečer hudby a slova
Martina Kociánová a Petr Nárožný
Čtvrtek 28. únoraTrio del Diablo
Čtvrtek 21. březnaZpívající klarinety
Mihály Könyves-Tót – trubka
Miroslav Sekera – klavír