První zásadní změna je již samotný název, který letos poprvé není ,,OKOLO ČECHOVA LESÍKU", ale ,,NĚKAM KE KARDAŠI". Název se odvíjí od změny trasy běhu, kdy se neběží tradičně ,,ke hradu", pak ,,do Babek" a skrz Čechův lesík zpátky na Kardašku, ale start proběhl od Moštárny, po asfaltu směrem na Višňovou, za Řečicí polní cestou do lesů u rybníka Kardaše a z hráze kousek před Pohoří zpět na Kardašku.

Letošní zázemí nebylo ,,u Vodoucha" (Plzeňská pivnice - na náměstí) jak bylo také zvykem, ale v Moštárně, v ulici Tyršově, kterou provozují místní dobrovolní hasiči, kteří se o všechny běžce během večera starali.

Sešlo se celkem 40 závodníků - 16 žen a 24 mužů. Ženy si stejně jako předchozí ročníky losovaly muže do dvojice a zbývající muži se připsali k již vzniklé dvojici, vzniklo tedy 8 trojic. Opět platilo pravidlo startu Gundersenovou metodou - 3 panáky na startu, kdo se rozhodl nějaký vynechat - 30 vteřin za každý vynechaný panák. Z alkoholů byl na výběr Rum, Fernet, Becherovka a ochucená whisky (cherry, honey).

Start byl v plánu na šestou hodinu a tak byla čelovka nezbytnou součástí výbavy každého závodníka. Trať měřila okolo 5 km a byla bez kopců a nepřehledných úseků, letos dokonce i úplně bez sněhu a náledí, takže nikdo nepřišel k úrazu. K dokončení závodu také již tradičně nepatřilo pouze proběhnout cílem, ale dvojice čekalo velké pivo, trojice velké a malé pivo a po vypití následoval ještě krátký trojúhelník cca 350 m běhu, který pomohl k přehlednějšímu doběhu a zapsání závodníků.

Letošní ročník 2018 tedy jak v běhu, tak v pití ovládli:
1. Martina Michálková, Filip Grošek a Láďa Olšjak
2. Maruška Valdová a Martin Kulovaný - Kulič
3. Jarmila Tourková a Ivan Kuchyňka

Po vyhlášení vítězů následovala tombola, hovězí guláš s chlebem a cibulí a volná zábava s hudbou.

Děkujeme pořadatelům SK Kardašova Řečice za super závod na závěr řečické sportovní sezóny, místním hasičům za veškerou pomoc a že nikoho nenechali na suchu a hlavně všem běžcům, protože bez nich by to nikdy nebyl takový závod, jaký byl. Zároveň všem přejeme šťastný nový rok 2019 a spoustu společných akcí ve zdraví a radosti.

5.ročník povánočního předsilvestrovského běhu
28.12.2018 Kardašova Řečice
Pořadatel SK Kardašova Řečice
Místo konání: Moštárna KŘ
Délka tratě: Okolo 5 km

Aneta Bouzarová