Po dobu Vodnických slavností ovládnou toto území vodníci z Čech a Moravy a podle slov organizátorů, jimiž jsou Rybníkáři a městys Chlum u Třeboně, má přijet i vodnický král Vošplouch Pepa I. se svou družinou.

Zpívající žába

„Na všechny festivalové dny je připraveno plno pohádek, ale také soutěží ve vodě i na suchu, aby se děti mohly aktivně zapojit, v programu figuruje opětně rovněž oblíbená pěvecká soutěž Zpívající žába, při níž bude soutěžící malé zpěváky doprovázet pravá vodnická kapela. Jinou variantu zábavy nabízí pohádkový les, dětské diskotéky, vodnická oficína a celá řada vodnických překvapení, která nemohu dopředu prozradit,“ shrnul pětidenní náplň dění Jiří Krška z pořadatelského týmu.

V pořadí již osmý ročník Pohádkového Chlumu bude zahájen tradičně Vodnickou pohádkou v místním domě kultury, s následným průvodem vodníků. V průběhu mokrého festivalu vystoupí kapely Rybníkáři, Vendeto a Starý parník, divadélka Mrak, Andromeda, Magnet, Sklíčko, loutkové divadlo Xaver, Husinecké divadlo, představí se tanečnice Mona či mladí dobrovolní hasiči z Chlumu.

Slavnosti ukončí Vodnická pestráda završená lampionovým průvodem.

Lidé se vracejí

„Vodnické dny si za dobu svého trvání od roku 2002 získaly spousty příznivců z celé republiky a mnozí z nich si dopředu plánují svou dovolenou tak, aby se v Chlumu ocitli alespoň na pár dní v době slavností, když už ne na celý průběh festivalu. A nás těší, když se sem lidi opakovaně vracejí, i to, že se mezi návštěvníky objevují stále noví a nezřídka i nahodilí účastníci,“ uzavírá Jiří Krška s tím, že více se zájemci o akci mohou dozvědět na internetových stránkách www.rybnikari.cz .